T, 28.11.2023

Migrandikriisisist on saanud pinnas, kust sirguvad piiripunktid

Evelyn Kaldoja
, välistoimetuse juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Uudisteagentuuri AFP kirjelduste järgi jäi Saksa-Austria piiril Freilassingis üleeile vaid neli minutit selle vahele, kui politsei kontrollpunkti üles seadis ning esimesed kolm süürlast Austriast kohale jõudsid, et kuulda lauset: «Teie passid, palun.»

Süürlaste sõnul olid nad pärit Ar-Raqqahʼ linnast ja reisinud läbi Euroopa viimased 22 päeva. Lisaks Serbiale ja Makedooniale jäi nende teele ka kolm Schengeni riiki: Kreeka, Ungari ja Austria. Vastavalt Dublini konventsioonile pidanuks nad pagulasavalduse esitama neist esimeses ja jääma siis ootama, kas saavad varjupaika või ei. Ning vastavalt Schengeni süsteemile saama kinni peetud mõlemal korral, kui nad ELi viisavabasse tsooni sisenevad, ehk siis Kreekas ja Ungaris. Midagi sellist aga juhtunud polnud.

«Me mõtlesime, et Saksamaa on ainus riik, kes meid inimestena kohtleb,» rääkis 27-aastane Hatem Ali Ahaj uudisteagentuurile AFP. Alguses kimbatusse sattunud Saksa politsei võttis kolme mehe dokumendid vastu ja 90 minutit hiljem saadeti nad juba teele lähima pagulaskeskuse poole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles