Sisukord
Kultuur
Tänane leht
16.09.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Rahapuudusel jääb miljoneid maksnud uus haigla tühjaks Dilbert Eesti lühiuudised Eesti firma esitles hübriidajamiga mehitamata sõjamasinat Tagakülg Eesti lühiuudised Euroopa idaosas lähebki pagulastega harjumiseks rohkem aega vaja Vaegnägijad said esimest korda jalgpallielamuse väljakul 16.09 esikas Miljon aastas Olga Ivanova: valijatega peab pidevalt kohtuma Majandus Majanduse lühiuudised Riik asutab lähinädalatel börsilootustega lennufirma Välismaa Pagulaste küsimus lõhestab Läti võimuliitu Välismaa lühiuudised Merkel: kolm riiki ei saa üksi Euroopa põgenikekriisi lahendada Arvamus Juri Felštinski: miks otsustas Putin avada «teise rinde» Süürias Mart Raudsaar: me ei muutu nende sarnasteks Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Juhtkiri: kallis kallis riigikogu Jaanus Piirsalu: lahkus Eesti Suur Sõber Postimees 1938. aastal: emade- ja lastekaitsest Vastukaja: viha-tegu ja kuri-tegu on erinevad asjad Kultuur Kas noortele ja andekatele on teatris kohta? Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 etapi toimumine ohus Suurtoetaja suunas raha alaliidust uude tiimi Flora mattis lõplikult Kalju lootused Miks vigadele ja võitmisele mõtlemine on halb ehk miks pallimängijad põruvad? Tarbija Lampjalgsus võib tuua kaasa teisedki tervisehädad AK Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Tartu Kohtumõistmine paneb mõtlema ja lugema Idee õhus: Tartusse veel üks bussijaam Karin Bachmann: notsud vikerkaaresillal Keeleõppe eest küsib raha mitu kooli Mis on saanud Tartu Postimehe videolugudes üles astunud varjupaigaloomadest? Trükikoda hakkas linna soojaks kütma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas noortele ja andekatele on teatris kohta?

5 min lugemist
Eesti teatri tulevik?: Lavaka 27. ja 28. lend on ennast koos pildile võtnud FOTO: Draama festival

Kui tihedas konkurentsis noored teatritegijad end tõestama peavad, seda näitas ilmekalt eelmisel nädalal toimunud teatrifestivali «Draama» kõige olulisem ja ka kõige lahedam lavastus «Piiri peal ehk nii me oleme». Ühekordse projektina valminud lavastusega oli seotud 101 teatrivaldkonna tudengit. 

Tellijale Tellijale

Täpsemalt siis järgmisel kevadel EMTA Lavakunstikooli lõpetav 27. lend ning alles õpinguid alustanud 28. lend; TÜVKA teatrikunsti ehk Viljandi kultuuriakadeemia eelmisel aastal lõpetanud 10. ja praegu õppiv 11. lend; lisaks Viljandi kooli tantsukunsti ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia üliõpilased ning TLÜ koreograafia, TÜ teatriteaduse ja EKA stsenograafia tudengid.

Lavastuse «Piiri peal» avaetüüd kandis pealkirja «Näitleja sünd»  —  spermatosoidideks maskeerunud Viljandi kooli 11. lennu tudengid tegid kõik, et ületada edukalt finišijoon. Etüüd oli lustlik, kuid samas kurb, sest laval olevatel noortel on peaaegu sama väike lootus olla see üksainus väljavalitu, aga et selleks saada, tuleb anda endast maksimum.

15.09.2015 17.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto