Sisukord
Uudised
Postimees
16.09.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Rahapuudusel jääb miljoneid maksnud uus haigla tühjaks Dilbert Eesti lühiuudised Eesti firma esitles hübriidajamiga mehitamata sõjamasinat Tagakülg Eesti lühiuudised Euroopa idaosas lähebki pagulastega harjumiseks rohkem aega vaja Vaegnägijad said esimest korda jalgpallielamuse väljakul 16.09 esikas Miljon aastas Olga Ivanova: valijatega peab pidevalt kohtuma Majandus Majanduse lühiuudised Riik asutab lähinädalatel börsilootustega lennufirma Välismaa Pagulaste küsimus lõhestab Läti võimuliitu Välismaa lühiuudised Merkel: kolm riiki ei saa üksi Euroopa põgenikekriisi lahendada Arvamus Juri Felštinski: miks otsustas Putin avada «teise rinde» Süürias Mart Raudsaar: me ei muutu nende sarnasteks Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Juhtkiri: kallis kallis riigikogu Jaanus Piirsalu: lahkus Eesti Suur Sõber Postimees 1938. aastal: emade- ja lastekaitsest Vastukaja: viha-tegu ja kuri-tegu on erinevad asjad Kultuur Kas noortele ja andekatele on teatris kohta? Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 etapi toimumine ohus Suurtoetaja suunas raha alaliidust uude tiimi Flora mattis lõplikult Kalju lootused Miks vigadele ja võitmisele mõtlemine on halb ehk miks pallimängijad põruvad? Tarbija Lampjalgsus võib tuua kaasa teisedki tervisehädad AK Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Tartu Kohtumõistmine paneb mõtlema ja lugema Idee õhus: Tartusse veel üks bussijaam Karin Bachmann: notsud vikerkaaresillal Keeleõppe eest küsib raha mitu kooli Mis on saanud Tartu Postimehe videolugudes üles astunud varjupaigaloomadest? Trükikoda hakkas linna soojaks kütma Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Idee õhus: Tartusse veel üks bussijaam

3 min lugemist
Tartu maavalitsuses arutati eile, kas Tartusse oleks vaja veel ühte bussijaama, kuna kesklinnas pole bussidele piisavalt ruumi. Arutelu initsiaatorid olid GoBusi esindajad Valter Keis ja Enn Randmaa (vasakult esimene ja kolmas) ning autoettevõtete liidu juht Villem Tori (istub nende vahel). Bussi- ettevõtjate vastas olid kohad sisse võtnud Tartumaa omavalitsuste liidu juht Aivar Soop (vasakult), Tartu abilinnapea Jarno Laur ja linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak. FOTO: Margus Ansu

Kuigi kesklinna uus üldplaneering näeb maaliinide bussijaama ka tulevikus praeguses asukohas, arutati eile Tartu maavalitsuses küsimust, kas Tartusse on vaja ehitada veel üks bussijaam.

Tellijale

Tartu maavanema Reino Laidre sõnul tuli eilse arutelu algatus autoettevõtete liidult. Nimelt saatis liidu direktor Villem Tori septembri alguses maavalitsusele kirja ning avaldas soovi vahetada mõtteid Tartu maakonna bussiliikluse üle. Muu hulgas soovis liit arutada Tartusse teise bussijaama loomise vajadust.

Laidre sõnul kirjutas Tori, et Tartu bussijaama kasutamine on lähiajal muutumas keeruliseks. «Kirjas on öeldud, et bussijaama rendisuhe on muutunud ning selle kasutamine on bussifirmadele kallis. Ja et võib-olla tuleks kaaluda bussijaama mujale kolimist,»  selgitas Laidre enne koosolekut. «Muu hulgas on õhku visatud mõte kolida bussijaam Lõunakeskuse või raudteejaama juurde.»

15.09.2015 17.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto