Sisukord
Tartu
Tänane leht
16.09.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Rahapuudusel jääb miljoneid maksnud uus haigla tühjaks Dilbert Eesti lühiuudised Eesti firma esitles hübriidajamiga mehitamata sõjamasinat Tagakülg Eesti lühiuudised Euroopa idaosas lähebki pagulastega harjumiseks rohkem aega vaja Vaegnägijad said esimest korda jalgpallielamuse väljakul 16.09 esikas Miljon aastas Olga Ivanova: valijatega peab pidevalt kohtuma Majandus Majanduse lühiuudised Riik asutab lähinädalatel börsilootustega lennufirma Välismaa Pagulaste küsimus lõhestab Läti võimuliitu Välismaa lühiuudised Merkel: kolm riiki ei saa üksi Euroopa põgenikekriisi lahendada Arvamus Juri Felštinski: miks otsustas Putin avada «teise rinde» Süürias Mart Raudsaar: me ei muutu nende sarnasteks Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Juhtkiri: kallis kallis riigikogu Jaanus Piirsalu: lahkus Eesti Suur Sõber Postimees 1938. aastal: emade- ja lastekaitsest Vastukaja: viha-tegu ja kuri-tegu on erinevad asjad Kultuur Kas noortele ja andekatele on teatris kohta? Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 etapi toimumine ohus Suurtoetaja suunas raha alaliidust uude tiimi Flora mattis lõplikult Kalju lootused Miks vigadele ja võitmisele mõtlemine on halb ehk miks pallimängijad põruvad? Tarbija Lampjalgsus võib tuua kaasa teisedki tervisehädad AK Priit Potisepp: kui palju siis majandus kasvas? Tartu Kohtumõistmine paneb mõtlema ja lugema Idee õhus: Tartusse veel üks bussijaam Karin Bachmann: notsud vikerkaaresillal Keeleõppe eest küsib raha mitu kooli Mis on saanud Tartu Postimehe videolugudes üles astunud varjupaigaloomadest? Trükikoda hakkas linna soojaks kütma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohtumõistmine paneb mõtlema ja lugema

3 min lugemist
Josef K. (esiplaanil, Priit Strandberg) külastab kunstnikku, alama astme kohtunike head tuttavat Titorellit (Tarmo Kruus) ja tema tüdrukuid (sinises kleidis on Mirjam Aavakivi ja kollases kleidis Anna Birgitta Põder). FOTO: Silver Vahtre

Franz Kafka teosel «Protsess» põhinev Vilde teatri lavastus tekitab mitmeid küsimusi, nii neid, mis tekivad raamatu lugemisel, kui ka uusi.

Tellijale Tellijale

Kas väikesel inimesel on võimalust pääseda suure masinavärgi hammasrataste vahelt? Kellele saab loota ja keda saab usaldada? Kas inimene ongi maailmas üksi? Kes saab aidata ja kas üldse peabki lootma kellelegi teisele peale iseenda?

Need küsimused, millega lavastust tutvustatakse, ei jää sugugi ainsateks. Vaatajal, kes ei ole Kafka teostega varem kokku puutunud, tekib peas vastuseta küsimuste virvarr. Kuid kahtlema jäävad ka need, kellele on kirjaniku looming tuttav.

15.09.2015 17.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto