«Oleks ka ilmelik, kui meil oleks probleeme, sest kultuuri levitamine ja kultuuri tundmaõppimine ei sõltu poliitilistest sündmustest. Nii et selles mõttes on kõik hästi,» ütles Gromõko. «Euroopas pole me kohanud ei otsest ega kaudset vastutöötamist.»
Gromõko ei osanud hinnata, kas Venemaa on Euroopas olnud oma «pehme jõu» edendamisel edukas, sest selleks pole tema väitel kriteeriume. «Pehme jõud kas on või seda ei ole. Kui riigil pole midagi, mida ülejäänud maailmale pakkuda, siis on mõttetu midagi välja mõelda ja seda edendada,» ütles ta.
Nõukogude riigi välisministri pojapojal ei võta hetkegi, et üles lugeda, miks võiksid välismaalased huvituda tänasest Venemaast. «Esiteks on Venemaa ikkagi suuruselt seitsmes või kaheksas maailma majandus, oleneb, kuidas arvutada. See on riik, mis on maailmas juhtival kohal teaduses, kosmose hõivamisel, spordis, energeetikas ning relvade ja sõjavarustuse loomisel ja müügil, millel on ka omad plussid,» loetleb ta.
Venemaa osakaalus maailma majanduses Gromõko mõnevõrra eksib. Kui arvestada puhtalt riikide sisemajanduse kogutoodangut inimese kohta, siis on Venemaa maailmas kümnes majandus nii Valuutafondi (IMF) kui ka Maailmapanga arvestuse järgi. Kui aga arvestada kogutoodangut ostujõu pariteedi alusel, siis on Venemaa maailmas Maailmapanga edetabeli järgi viies ja IMFi edetabeli järgi kuues majandus.
Suhete normaliseerimist Euroopa Liidu ja USAga ennustas Aleksei Gromõko järgmisel aastal tingimusel, et Ida-Ukrainas ei jätku sõjaline konflikt. «Vastasel juhul kestab suhete kriis veel kaua,» lausus ta, lisades, et Venemaa suhete arengut Euroopa Liidu ja USAga tuleb selgelt eristada. «Venemaal on kindlasti kergem kokkuleppele jõuda Euroopa riikidega, kellel on Ühendriikidest iseseisev välispoliitika.»