Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaa lühiuudised

1 min lugemist
Bashar al-Assad. FOTO: AFP/SCANPIX

«Euroopa kannab vastutust, kuna ta on toetanud ja andnud varjupaika terrorismile. Euroopa nimetab terroriste «mõõdukateks» ning lahterdab neid. Kõik nad on ekstremistid.»

Süüria president Bashar al-Assad ütleb, et Euroopa on põgenikekriisis ise süüdi.

Tadžikistan teatas mässuliste purustamisest

Tadžikistani võimud teatasid kolmapäeval hiljutiste rünnakute taga oleva islamirühmituse purustamisest. Endise asekaitseministri, mässumeelse kindrali Abduhalim Nazarzoda grupeering on valitsusvägede ühisoperatsiooni tulemusena kahjutuks tehtud, raporteeris siseministeerium. «Abduhalim Nazarzoda on tapetud,» lisati avalduses. Tadžikistani julgeolekuallikad ütlesid reedel, et «Nazarzoda toetajate viimane grupp, nende hulgas ka tema ise, hakkas julgeolekujõududele vastu ja tapeti. Kuni kuus mässulist hukkus, nende seas ka Nazarzoda,» lausus allikas.

AFP/BNS

5,5 miljonit eurot soovib Leedu töö- ja sotsiaalkaitseministeerium järgmise aasta riigieelarves raha pagulaste jaoks.

Peking ei loobu Lõuna-Hiina mere saartest

Peking ei loobu iial pretendeerimast Lõuna-Hiina saartele, kinnitas välisminister kolmapäeval, enne president Xi Jinpingi riigivisiiti Ameerika Ühendriikidesse.

Hiina peab enda omaks suuremat osa merest ning on oma positsioonide kindlustamiseks ehitanud aasta jooksul merre hulga tehissaari sõjaväerajatistega. Strateegiliselt tähtsate laevateede ning oletatavate nafta- ja gaasimaardlatega alale pretendeerivad ka Taiwan, Vietnam, Filipiinid, Malaisia ja Brunei.

AFP/BNS

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto