Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1910. aastal: kui alevid tulevad, siis Saksa võimumehed lähevad

1 min lugemist

Tartu eeslinnade majaomanikud soovivad, et eeslinnad linnaga ühendataks. Tartu Saksa leht oli esimene, kes sellele vastu vaidlema hakkas.

Kui öeldavat, et alevite majaomanikkudel linnaga ühinemine kasulik on, siis järgnevat sellest, et linnale alevite tulek ainult kahju tooks. Alevid olevat ju nii korrast ära, et nende uulitsate kordaseadmine jne. linnale kaugelt rohkem kulu teeks, kui saadavad linnamaksud tasuda aitaks.

Teised Balti Saksa lehed kordavad Tartu kaaslase juttu ühemeelselt. Teravalt sõideldakse mõtte algatajaid, meie tahtvat alevi linnaga ainult sellepärast ühendada, et siis linnavalimistel enamus eestlastele saada. Nemad, Saksa mehed, kõnelevad muidugi ainuüksi linna hää pärast!

Oi ustavaid väravavahtisid Tartu linna hää käekäigu suus!

Nende mehed on Tartu linna küll kangesti korda teinud? Linna majaomanikud maksid just naerataval häämeelel linna maksu kõige kõrgemal määral, mis seadus lubab! Ja mis linn selle eest kõik kätte on saanud!

Lubagu aga Tartu hää eest hoolitsejad enestele ütleda, et Tartu alevid sugugi ei nõua, et nende uulitsad linna saades ühelhoobil korda seataks! Kui aga alevites parandusi järk-järgult täide saata, siis on linnal just kasulik, et temal uusi linnajagusid juurde tuleb!

See aga on küll selge, et kui alevid tulevad, siis Saksa võimumehed linnavalitsusest lähevad!

Ja see seletab Saksa ajalehtede väljaastumist linna hää eest!

PM 17.09.1910

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto