Sisukord
Kultuur
Postimees
17.09.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pauluse jõugu liige kohtles hooldajat kui orja Eesti lühiuudised lk 4 Tagakülg Tallinna Sadama kriminaalasja kõik kaheksa kahtlusalust on selgunud Kättemaksuhimuline saatan lavastas firmajuhi kuriteos süüdi Riigikohtu esimees: sellised juhtumid on harvad Ossinovski: meil pole võimalik ebaõnnestuda Majandus Majanduse lühiuudised Järgmisel aastal tuleb puudujäägiga eelarve Ametiühingud peatavad täna suure osa Soomest Välismaa Mereliigid hakkavad välja surema Molotovi ja Gromõko lapselapsed toovad Euroopasse Vene maailma Välismaa lühiuudised Arvamus Aivar Reinap: riigieelarvega tänaval Päeva karikatuur Andra Siibak: «eestlane ju ei ahista, eestlane lööb külge!» ehk netiromansist netiperverdini Juhtkiri: Soome sobitamine euroajastusse Postimees 1910. aastal: kui alevid tulevad, siis Saksa võimumehed lähevad Merle Jääger: ahjualused Euroopa südames Erik Sakkov: plaan B, hea plaan Ahto Lobjakas: põrgu ringid Euroopa ümber Kultuur Õunpuu kohtus hiiemäel ussiga 10 000–eurost auhinnafondi püüavad 92 autorit Sport Manchesteri kohutav algus Spordi lühiuudised Uus süsteem säästab mängijaid, aga toob tagasi B-divisjoni Euroopa valitsejate suur lahing Kas maas lebavad sajad miljonid jäetaksegi ripakile? Tallinn Herilased ründasid Nõmmel koolilapsi Tarbija Sügisel istuta sibullilli Kartul kasvab ka põhu all Tartu Elamute vahel tegutsev mängumaa teeb elu kibedaks Eesti jalgpallinaised võõrustavad Serbiat Vutitrenn õpetab lastele ka hoolivust Pagulaslaste harimisel õmbleb kool just kui rätsepaülikonda 11 kobedat lauljat jagavad särtsu Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Õunpuu kohtus hiiemäel ussiga

3 min lugemist
«Roukli», Juhan Ulfsak aktsioonis. FOTO: Kaader filmist

Mahajäetud maailmaäärses paigas on taevasse kogunenud pilved ning tihkes uduses õhus pauguvad püssid. Viimased talvekartulid on otsa saamas ning suhted inimeste vahel väikeses külas muutuvad iga hetkega pingelisemaks. Naisi on ilmselgelt rohkem kui peaks ning mehed närivad ajaviiteks teineteise kõrisid. Korraga satuvad majja kaks kummalist kaltsudes kodanikku. Õhus on elektrit ja iga hetk võib midagi juhtuda. Aga ei pruugi.

Tellijale

Sõda. Kas siis reaalselt väljas peetav lahing või inimeses endas toimuv võitlus isiklike deemonitega, jääb vaataja otsustada. «Roukli» on paljukihiline teos, mis küsib ikka sedasama «aga miks inimene on?» küsimust, kuid erinevalt Õunpuu varasematest teosest jäävad need, kes siit psühholoogilist draamat otsima lähevad, seekord täiesti tühjade pihkudega.

Filmi algul antakse küll veidi lootust üsna korralikule põhjamaisele suhtedraamale, à la «Sügisball» Eesti külas, kuid poole pealt laguneb see kõik aga laiali ning selgub, et ka suhted tegelaste vahel pole tegelikult sellised, nagu algul mulje jäi. Vint keeratakse üle ja režissöör pageb koos meeskonnaga metafüüsilisse metsa, nagu see juhtus ka «Püha Tõnu kiusamise» viimases kolmandikus. Lugu hajub seejuures vaikselt minema, alles jääb vaid see kõrgem püüdlus ülima headuse poole.

16.09.2015 18.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto