Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (23) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (10) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (3) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (15) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (3) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (15) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (4) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vutitrenn õpetab lastele ka hoolivust

2 min lugemist
Jalgpalliklubi Welco peatreener Siim Valtna juhendas teisipäeval Tamme staadioni harjutusväljakul laste trenni. Valtna peab tähtsaks, et iga laps saaks piisavalt tähelepanu. FOTO: Margus Ansu

Varem vaid täiskasvanud amatööridele keskendunud Tartu jalgpalliklubi Welco alustas septembris laste treeninguid ning lõi Welco jalgpalliakadeemia. Noored ei saa akadeemias ainult jalgpalliharidust, vaid klubi tegeleb ka väärtuskasvatusega.

Seitse aastat tagasi klubi luues polnud Welcol suuri eesmärke, vaid mängiti eelkõige enda lõbuks. Jalgpalliklubi praeguse tegevjuhi ja peatreeneri Siim Valtna sõnul tuli nii klubisse kui ka väljaku kõrvale mänge vaatama aga üha rohkem rahvast ja seega on järelkasvu treenimine areneda sooviva klubi loomulik käik.

Arvestamine ja empaatia

Welco jaoks on lisaks mängust rõõmu tundmisele ja spordile oluline kasvatada häid inimesi. Siim Valt­na tegevjuhina mõtleski, kuidas seda noortele edasi anda.

«Welcol on väga palju vabatahtlikke ja oleme üks suur kogukond, mis tähendab, et meie jaoks on lisaks jalgpalli mängimisele ka paljud teised asjad klubis tähtsad,» ütles Valtna. Lisaks jalgpallurite treenimisele tahabki klubi noortest kasvatada hoolivaid ja sotsiaalseid inimesi. Selles toetab noortetööd vabatahtlik sotsiaaltöötaja Madli Põldoja, kes on jalgpalliklubi üks fännidest.

Põldoja rääkis, et eesmärk on luua lastele väärtuskasvatuslik programm, mis töötaks koos treeningutega. «Nendest mitte ainult jalgpallureid kasvatada, vaid kaasata lapsi jalgpallivälisesse tegevusse, mis õpetaks näiteks üksteisega arvestama ja kasvataks empaatiavõimet,» selgitas ta.

Põldoja ütles, et üks mõte on näiteks Tartu koduta loomade varjupaiga töötajaid aidata ning seal koertega jalutada või varjupaigale annetusi koguda, et midagi üheskoos ette võtta. Plaanis on tegevust koos isade-emadega ja korraldada turniiri vormis perepäev, millest saaksid osa võtta kõik pereliikmed.

Tähelepanu kõigile

Kuna jalgpalliakadeemia alustab täiesti algusest, oodatakse trenni esialgu ainult 1. ja 2. klassi lapsi. Valtna tõdes, et tema eesmärk pole kutsuda lapsi kokku, et neid trenni saada, vaid eelkõige soovib ta oma tööd hästi ja südamega teha, et huvilised sooviksid ise tulla.

Peale Valtna õpetab noori ka treener Jürgen Masing. Peatreeneri sõnul on rühm alguses küll väike, aga siiski on oluline, et oleks mitu treenerit, et tähelepanu jaguks kõikidele.

Trennid on teisipäeviti ja neljapäeviti. Siiamaani on Valt­na juhendanud kaht trenni ja tema sõnul on nii väikestele lastele väga oluline, et oleks lõbus ja jaguks mängulisust.

«Ma ei hakka kohe alguses tehnilisi asju õpetama, kõik tuleb mängu kaudu,» rääkis Valt­na. Ta lisas, et nii õpetab ta kogu aeg jalgpallielemente.  

Kuigi esialgu toimuvad trennid kõige pisematele, on Valtna sõnul kõik alles algusjärgus ja kui akadeemia areneb, pakutakse kindlasti treeninguid erinevas vanuses noortele.

Jalgpalliklubi Welco

• Asutati aastal 2008

• Üle 90 liikme

• Septembris alustas 1.–2. klassi laste treeningutega

• Lisainfo www.jkwelco.ee

Seotud lood
    21.02.2020 22.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto