Sisukord
Uudised
Tänane leht
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nii luuakse tulevikku

3 min lugemist
FOTO: Raamat

Mõni aasta tagasi puhkes rahvusvahelises ajakirjanduses diskussioon selle üle, kas viimaste aastakümnete suurim tööstusinnovaator on neli aastat tagasi meie hulgast lahkunud Apple’i kaasasutaja ja juht Steve Jobs või hoopis Elon Musk. Pärast elektriauto Tesla S edukat turuletulekut kostis hääli, et Musk on sama suur revolutsionäär kui Thomas Alva Edisson ja Henry Ford.

Tellijale Tellijale

Kõik võrdlused on asjakohased. Ühes majandusharus revolutsioone põhjustanud juhte on maailmas jalaga segada, olgu selleks kas või McDonaldsi juht Ray Krok, kes viis eelmise sajandi viiekümnendatel aastatel frantsiisi uuele tasemele, mis võimaldas kiirtoiduketil vallutada kogu maailma. Või olgu selleks Microsofti asutaja Bill Gates, tänu kellele on arvutite kasutamine muutunud meie samasuguseks harjumuseks nagu lugemine-kirjutamine.

Selliseid juhte, kes on revolutsioonilist põhjustanud mitmele täiesti erinevale majandusharule, on üksikuid. Tegelikult neid ongi vaid kaks. Jobs tegi revolutsiooni arvuti- ja mobiilitööstuses, aga ka filmitööstuses. Nimelt tänu Jobsile tõusis maailma juhtivaks animastuudioks Pixar.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto