T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna Sadama kriminaalasja kõik kaheksa kahtlusalust on selgunud

Postimees
Tallinna Sadama kriminaalasja kõik kaheksa kahtlusalust on selgunud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ain Kaljurand (50) – püsis Tallinna Sadama juhatuse esimehe ametis aastast 2005 kuni tänavu augusti lõpus lahvatanud altkäemaksuskandaalini. Möödunud sügisel, kui nõukogu ta koos Allan Kiiliga taas sadama juhatusse kinnitas, tõusis ka meeste palk 2500 euro võrra. Viimasel aastal on Kaljurand teeninud 8800 eurot kuus. Kahtlustatakse, nagu Kiiligi, suures ulatuses altkäemaksu võtmises pikema aja jooksul stividorfirmade lepingute käigus hoidmiseks.

Allan Kiil (52) – Tallinna Sadama juhatuse endine liige. Asus riigifirma juhatusse 2004. aastal pärast seda, kui ta SDEst Reformierakonda siirdus. Aasta hiljem sai ta Harkus kohalikel valimistel 256 häält ja tõusis mõneks aastaks volikogu esimeheks. 4. septembril heitis Reformierakonna juhatus Kiili parteist välja. Prokuratuur kahtlustab Kiili suures ulatuses altkäemaksu võtmises pikema aja jooksul nii stividorfirmade lepingute käigus hoidmiseks kui ka parvlaevade ehitusfirmadelt.

Tagasi üles