Sisukord
Arter
Postimees
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pidu teises maailmas

4 min lugemist
Sellest lipuga ehitud telgist sai osta Venemaalt toodud kaupa. FOTO: Eero Vabamägi

Harjumaal Muuga lahe kaldal, pooletunnise sõidu kaugusel pealinnast asub Maardu. Tänavu 35-aastaseks saanud, 43 rahvusest koosnev väikelinn, mida külastades saab aimu, kuivõrd tulutuks on osutunud veerandsada aastat kestnud lõimumine.

Tellijale Tellijale

Tallinna külje all asuva umbes 17 000 elanikuga Maardu suurimaks peoks oli veel tunamullu iga aasta septembris peetud ukraina stiilis Sorotšintsõ laat. Lisaks laadakaubale pakuti seal põhjapanevat kultuuriprogrammi alates taidlejate etteastetest ja Maardu missi valimisest mõne tuntud Vene artisti kontserdi ning ilutulestikuni välja. Mullu – ilmselt Venemaa ja Ukraina vahel puhkenud konflikti tõttu, aga võib-olla ma eksin – muutus aasta oodatuima ürituse nimetus sujuvalt laat-festival Sügiskarusselliks, ehkki sisu jäi samaks.

Kui Sügiskarussellist ei tea suurem osa eestimaalastest midagi, siis Maardut teatakse mujal Eestis eeskätt tema elavast legendist linnapea, linna aukodaniku Georgi Bõstrovi järgi. See on sama mees, kes aastaid, aga tulutult kunagise Eesti NSV haridusministri Elsa Gretškina õpetusel eesti keelt omandada püüdis. Nõukaajal venestamispoliitika usina elluviijana tuntud ning mullu meie seast lahkunud Gretškina töötas veel kõrges eas aastaid Maardu linnavalitsuses, tegeldes seal ajakirjanduse andmetel hariduskultuurilise integratsiooni tegevuskava koostamise ja elluviimisega.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto