Sisukord
Tarbija
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (12) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (29) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (3) EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (19) Kõik lõpeb kord... aga millal? (1) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (5) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (2) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas läheb Euroopa puidutööstusel?

1 min lugemist
FOTO: Me

Üks suuremaid murekohti on saematerjali ülepakkumine ja selle järjest suuremad tagavarad ekspordi sihtriikides. Optimistlikku perspektiivi nähti aga komposiitmaterjalide toodangus ja selle kasvus.

Euroopa majandus on jätkuvalt habras ning ülepakkumine, muutlik nõudlus, tugevad kõikumised eksporditurgudel ja karm konkurents ei anna Euroopa puidutööstustele lähiajal eriliseks rõõmustamiseks põhjust. Siiski läheb Euroopa põhjapoolsetes riikides puidutööstusel märksa paremini kui Lõuna-Euroopas.

Eelmise aasta kokkuvõttes oli nõudlus okaspuu saematerjali järele enam-vähem püsiv, kasvades 7%. Seda peamiselt tänu Rootsi, Soome ja Poola suurenenud ekspordile väljaspoole Euroopat. Euroopa suurim okaspuu saematerjali tarbija on Saksamaa (18.4 mln m3 2014. aastal, see teeb 29,6% kogutarbimisest). Saksamaale järgneb Suurbritannia (8,8 mln m3 ehk 14,5% kogutarbimisest). Kolmandal kohal on Prantsusmaa, mille nõudlus moodustab 12,8% kogutarbimisest.

Okaspuu saematerjali tootmismahtude mõõdukas taastumine algas 2011. aastal ning kestis siiani. Euroopa Saetööstuse Assotsiatsiooni (EOS) liikmete toodang kasvas 2014. aastal 3,3% ehk 80,5 mln kuupmeetrini. Taastumine on aga sel aastal pidurdunud ning prognoositakse, et loid kauplemine jätab kasvunumbri tänavu tagasihoidliku 0,7% juurde.

Samas olid ka mullu Euroopa Saetööstuse Assotsiatsiooni liikmesriikide tulemused juba üsna erinevad. Näiteks Rumeenia ja Austria kogesid 2–7protsendilist langust. Enamik riike aga kasvu, mis jäi 0,8% (Läti) ja 9,2% (Šveits) vahele.

Konverentsil tõdeti ka, et Euroopa saetööstuse arengu jaoks muutub tulevikus järjest tähtsamaks ja hädavajalikumaks eksport Euroopast väljapoole: Hiina, Jaapanisse ja MENA riikidesse (Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika). Woodmarkets Monthly International Report

Seotud lood
03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto