Sisukord
Persoon
Tänane leht
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parimad õpetajad – need on lapsed

2 min lugemist
Liisa Pakosta Šveitsi valge karjakoera Noraga. Oktoobri alguseni töötab Pakosta Eesti Kunstiakadeemia teadus- ja arendusosakonna juhatajana. FOTO: Erakogu

Aino Pervik ja Hando Runnel on suured nimed eesti kirjanduses, aga nemad, nagu veel kümned tuntud inimesed, on mõjusad tegelased ka uue võrdõigusvoliniku Liisa Pakosta senisel eluteel.

Tellijale Tellijale

Järgmise kuu hakul astub ametisse uus soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta (46), viie lapse ema. Kasulik ja vajalik on teada, mis või kes on teda elus enim mõjutanud.

Mõjutajad koolipõlves: Nüüdne diplomaat Jüri Luik, kolm aastat minust ees, aga tundus kahe põlvkonna jagu targem. Pärast selgus, et ongi. Klassikaaslased. Õpetajatest Tiia-Ester Loitme, kes vedas tundi Arvo Pärdi ning käskis üksinda klassi ees valjul häälel isamaalisi laule laulda. Olin teismeline, viisi ei pidanud, aga meelde jäi, et iga eestlane peab suutma püsti tõusta ja nii laulda. Emakeeleõpetaja Aino Niinemäe sundis läbi lugema kogu eesti luule, et lapsed õpiks keele ilu nautima. Headuse etalonina Urve Renel, kes ei kaotanud ka mu inglise keele absoluutse edasijõudmatuse kestvatel hetkedel lootust. Daamilikkuse etalon, briti kirjanduse õpetaja Ingrid Kuljus ja veel paljud teised.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto