Sisukord
Persoon
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Parimad õpetajad – need on lapsed

2 min lugemist
Liisa Pakosta Šveitsi valge karjakoera Noraga. Oktoobri alguseni töötab Pakosta Eesti Kunstiakadeemia teadus- ja arendusosakonna juhatajana. FOTO: Erakogu

Aino Pervik ja Hando Runnel on suured nimed eesti kirjanduses, aga nemad, nagu veel kümned tuntud inimesed, on mõjusad tegelased ka uue võrdõigusvoliniku Liisa Pakosta senisel eluteel.

Tellijale

Järgmise kuu hakul astub ametisse uus soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta (46), viie lapse ema. Kasulik ja vajalik on teada, mis või kes on teda elus enim mõjutanud.

Mõjutajad koolipõlves: Nüüdne diplomaat Jüri Luik, kolm aastat minust ees, aga tundus kahe põlvkonna jagu targem. Pärast selgus, et ongi. Klassikaaslased. Õpetajatest Tiia-Ester Loitme, kes vedas tundi Arvo Pärdi ning käskis üksinda klassi ees valjul häälel isamaalisi laule laulda. Olin teismeline, viisi ei pidanud, aga meelde jäi, et iga eestlane peab suutma püsti tõusta ja nii laulda. Emakeeleõpetaja Aino Niinemäe sundis läbi lugema kogu eesti luule, et lapsed õpiks keele ilu nautima. Headuse etalonina Urve Renel, kes ei kaotanud ka mu inglise keele absoluutse edasijõudmatuse kestvatel hetkedel lootust. Daamilikkuse etalon, briti kirjanduse õpetaja Ingrid Kuljus ja veel paljud teised.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto