Sisukord
AK
Tänane leht
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga

8 min lugemist
Traataia ja okastraadi taga asuvas Zaatari põgenikelinnas elab umbes 80 000 inimest. FOTO: Anneli Ammas

Mis õigus on rahulikus maailmas elades heita sõjakoleduste eest põgenejaile ette, kui nad enda ja oma pere nimel alati seaduslikult ei käitu, küsib ajakirjanik Anneli Ammas, kes käis Jordaanias kõrbetolmuses Zaatari põgenikelinnas.

Tellijale Tellijale

«See on linn nagu iga teine linn,» ütleb Jordaania suurima põgenikelaagri juht, suur ja tugev mees, kolonel Hovig Etyemezian. Eestis oleks 80 000 elanikuga linn suuruselt kolmas, umbes samal kohal on Zaatari ka Jordaania pärislinnade seas.

Zaataris on koolid ja haiglad, seal on pikk poetänav, mida kutsutakse Champs-Élysées’ks. Pariisi bulvariga samanimeline on Zaatari poetänav, mida ääristavad putkad meenutavad pigem Tallinna keskturgu. Kõike katab kõrbetolm. Rahvarohkuse järgi võiks Zaatari Champs-Élysées’d Pariisi nimekaimuga hädapärast võrrelda.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto