R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rashid: konflikte tekitab ajalooline lõhe islamis

Peeter Raudsik
Rashid: konflikte tekitab ajalooline lõhe islamis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ilma kokkuleppeta islami sektide vahel ei maksa oodata Süüria kodusõja lõppu, usub Ahmed Rashid.
Ilma kokkuleppeta islami sektide vahel ei maksa oodata Süüria kodusõja lõppu, usub Ahmed Rashid. Foto: Tairo Lutter

Islamiäärmuslastest rääkides pole araabia ning eriti Pärsia lahe äärsed riigid suutnud selgitada maailmale, et sunniäärmuslik Islamiriik (IS) ei esinda enamikku moslemeid, ütles üleeile Tallinnas 20. korda toimunud Avatud Ühiskonna Foorumil avakõne pidanud Pakistani ajakirjanik Ahmed Rashid.

Üle mitmekümne aasta islamismi kasvust Pakistanis, Afganistanis ja teistes Kesk-Aasia riikides kirjutanud Rashid heitis Avatud Eesti Fondi korraldataval üritusel rahvusvahelisele kogukonnale ette Süüria kodusõja unarusse jätmist.

Postimehele antud intervjuus selgitas Rashid, et sunniitide ja šiiitide senine terav vastasseis tekitab jätkuvalt islamimaailmas äärmuslust ning sellest ülesaamine nõuab tõsist pühendumist eeskätt Saudi Araabialt ja Iraanilt. Praegu lahvatanud põgenikekriis on vaid selle laiema vastasseisu sümptom.

Tagasi üles