Sisukord
Eesti
Postimees
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sarve taga on tore loom

1 min lugemist
Teravmokk-ninasarvik Kibibi. FOTO: Inari Leiman

Nädalavahetusel tähistab loomaaed rahvusvahelist ninasarvikupäeva. Seekordse kampaania hüüdlauseks on «Nail it for Rhinos» ning küünte värvimise aktsiooniga tahetakse näidata, et ninasarviku (pildil teravmokk-ninasarvik Kibibi) hiigelkallis sarv, mida salakütid jahivad, on koostiselt samasugune kui tavalised küüned.

Tellijale Tellijale

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad pereüritused meisterdamise, seiklusretke ja ekskursioonidega. Küüned ja juuksed saab ninasarvikuteemaliseks Kamibi ilusalongi abiga. Lisaks näidatakse loomaaia keskkonnahariduskeskuses Matsalu loodusfilmide festivali filme.

Läinud pühapäeval trimmerdasid, riisusid ja korrastasid loomaaiasõbrad alpinaariumis taas lumeleopardi suurt aedikut ning esmaspäeva pärastlõunal pääseski irbiseema Deli koos esialgu veel nimetu pojaga esimest korda ekspositsiooniaedikusse. Küll oli seal palju uudistada, sai ronida ja hüpata! Tagasi pesakasti magama tulid ema-poega alles veidi enne kella seitset hommikul. Õnnetuseks oli poeg suures aedikus trangeldamise käigus oma paremat esikäppa põrutanud või väänanud ja nüüd peab pere mõnda aega taas tagumises väikeses aedikus rahulikult jalutamas käima.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto