Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida

1 min lugemist

Kahjulikud kostikohad. Koolitöö alguseks valgub Tartusse hulk koolilapsi, kes siin harilikult perekondadesse kostile antakse. Ehk meil küll intelligent Eesti perekondi leidub, kes kostilapsi vastu võtavad, näivad paljude maalaste vanemad siiski veel arvamisel olevat, et lapsi ikkagi kohasem oleks kadakate perekondadesse kostile viia, nähtavasti võõra keele ja «peenemate kombete» omandamise otstarbel. 

Millise kasvatuse osaliseks aga sarnastes pensionides koolilapsed saavad, kuidas nendega, kui «paremat mitte ärateeninutega» ümber käiakse, näitab järgmine pilt, mille ettetoomine siin üleliigne ei tohiks olla.

Kusagil «paremas pensioonis» toidetakse nelja-viit keskkooli nooremate klasside kasvandikku köögis musta, linata laua juures teenija seltsis, kusjuures õpilased puukausikesi ja puulusikaid tarvitama peavad, kõnelemata toitude lahjusest, kuna «saksad» ise lastevanemate toodud paremaid palasid söögitoas hävitavad. Ühtlasi peavad kostialused köögi ja isiklikuks tarvituseks veel sageli vett, petrooleumi ja puid korteri kandma, võõrastele helistamise peale uksi avama jne.

Teises kohalikus kadaklises pensionis olevat paar poiss- ja tütarlast väikesesse niiskesse tuppa kiilutud, kus kõvemini kõnelemine närviliste tantede tõttu kõvasti keelatud, olgugi, et mõnel lapsel otse tarviduseks on kõvasti õppida. Siinsamas peetakse lastele jutlusi Balti sakslaste «ilusatest» tegudest ja ülekohtust, mida viimastele eestlaste poolt tehakse. Ja sarnastes pensioonides peavad meie noored kasvama Vabariigi tublideks kodanikkudeks!

19.09.1921

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto