Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (9) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (21) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale

4 min lugemist
FOTO: Pm

Gümnaasiumide riigieksamite edetabelis on Postimehe arvutuste põhjal esimest korda esikohal väike erakool — seitsmeaastane Tallinna Sakala eragümnaasium —, millele järgnevad traditsioonilised eesrindlased prantsuse lütseum ja reaalkool Tallinnast ning Hugo Treffneri gümnaasium Tartust.

Tellijale

Postimees arvestas edetabeli  koostamisel keskmisi tulemusi kolmes riigieksamis: eesti keel (k.a teise keelena), lai matemaatika ja inglise keel. Lõpuks liideti koolide järjekorranumbrid edetabelites. Näiteks kui üks kool sai esimese koha eesti keeles, viienda matemaatikas ja üheteistkümnenda võõrkeeltes, oli tema lõplik koht 17. Mida väiksem oli see arv, seda kõrgemale kool asetus. Esikümme tuli üsna kirju: näiteks leiab sealt ka kaks Hiiumaa gümnaasiumi, Saaremaa ühisgümnaasiumi, Pärnu Koidula ja Sütevaka humanitaargümnaasiumi, aga ka näiteks Maardu ning Kadrina koolid.

Osaliselt vene õppekeelega Sakala eragümnaasiumi direktor Jekaterina Gridneva oli eile peaaegu pisarateni liigutatud, kui koolide edetabelit nägi. Kevadel lõpetas õppeasutuse kümme noort, neist kaks kuld- ja üks hõbemedaliga. Selle vähem kui 250 õpilasega kooli aastane õppemaks on 2250 eurot, mis aga ei tähenda, et iga laps, kelle vanemal paks rahakott, kooli vastu võetakse.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto