Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale

4 min lugemist
FOTO: Pm

Gümnaasiumide riigieksamite edetabelis on Postimehe arvutuste põhjal esimest korda esikohal väike erakool — seitsmeaastane Tallinna Sakala eragümnaasium —, millele järgnevad traditsioonilised eesrindlased prantsuse lütseum ja reaalkool Tallinnast ning Hugo Treffneri gümnaasium Tartust.

Tellijale Tellijale

Postimees arvestas edetabeli  koostamisel keskmisi tulemusi kolmes riigieksamis: eesti keel (k.a teise keelena), lai matemaatika ja inglise keel. Lõpuks liideti koolide järjekorranumbrid edetabelites. Näiteks kui üks kool sai esimese koha eesti keeles, viienda matemaatikas ja üheteistkümnenda võõrkeeltes, oli tema lõplik koht 17. Mida väiksem oli see arv, seda kõrgemale kool asetus. Esikümme tuli üsna kirju: näiteks leiab sealt ka kaks Hiiumaa gümnaasiumi, Saaremaa ühisgümnaasiumi, Pärnu Koidula ja Sütevaka humanitaargümnaasiumi, aga ka näiteks Maardu ning Kadrina koolid.

Osaliselt vene õppekeelega Sakala eragümnaasiumi direktor Jekaterina Gridneva oli eile peaaegu pisarateni liigutatud, kui koolide edetabelit nägi. Kevadel lõpetas õppeasutuse kümme noort, neist kaks kuld- ja üks hõbemedaliga. Selle vähem kui 250 õpilasega kooli aastane õppemaks on 2250 eurot, mis aga ei tähenda, et iga laps, kelle vanemal paks rahakott, kooli vastu võetakse.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto