K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale

Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Pm

Gümnaasiumide riigieksamite edetabelis on Postimehe arvutuste põhjal esimest korda esikohal väike erakool — seitsmeaastane Tallinna Sakala eragümnaasium —, millele järgnevad traditsioonilised eesrindlased prantsuse lütseum ja reaalkool Tallinnast ning Hugo Treffneri gümnaasium Tartust.

Postimees arvestas edetabeli  koostamisel keskmisi tulemusi kolmes riigieksamis: eesti keel (k.a teise keelena), lai matemaatika ja inglise keel. Lõpuks liideti koolide järjekorranumbrid edetabelites. Näiteks kui üks kool sai esimese koha eesti keeles, viienda matemaatikas ja üheteistkümnenda võõrkeeltes, oli tema lõplik koht 17. Mida väiksem oli see arv, seda kõrgemale kool asetus. Esikümme tuli üsna kirju: näiteks leiab sealt ka kaks Hiiumaa gümnaasiumi, Saaremaa ühisgümnaasiumi, Pärnu Koidula ja Sütevaka humanitaargümnaasiumi, aga ka näiteks Maardu ning Kadrina koolid.

Osaliselt vene õppekeelega Sakala eragümnaasiumi direktor Jekaterina Gridneva oli eile peaaegu pisarateni liigutatud, kui koolide edetabelit nägi. Kevadel lõpetas õppeasutuse kümme noort, neist kaks kuld- ja üks hõbemedaliga. Selle vähem kui 250 õpilasega kooli aastane õppemaks on 2250 eurot, mis aga ei tähenda, et iga laps, kelle vanemal paks rahakott, kooli vastu võetakse.

Tagasi üles