T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome streigist kujunes rahvapidu

Aivar Õepa
, reporter
Soome streigist kujunes rahvapidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Massimeeleavaldus oli ühtlasi ka etendus.
Ametiühinguliidu Akava juht Sture Fjäder
teeb rahva taustal lavalt endast pilti.
Massimeeleavaldus oli ühtlasi ka etendus. Ametiühinguliidu Akava juht Sture Fjäder teeb rahva taustal lavalt endast pilti. Foto: Tairo Lutter

Aastaid nõupidamislaua taga oma tingimusi esitanud Soome ametiühingud tulid eile Helsingis tänavaile, et protestida valitsuse kärpemeetmete vastu. Oodatud «Internatsionaali» laulvate miitinguliste asemel sai näha aga hoopis rahvapidu õhupallide, levilaulude ja Ronald McDonaldiga.

Hommikust saadik on taevas Helsingi kohal ähvardavalt tumedaid pilvi täis. Soome rahvusringhääling YLE hoiatab kodulehel, et kella kuuest alates on pealinna põhja poolt suubuvatel teedel oodata ummikuid, mis jätkuvad kuni kesklinnani, ning pakub otsepilti peatänavalt Mannerheiminkatult. Tööpäevahommikune Pirita tee on ausalt öeldes hullem.

Kõigis raadiokanaleis kedratakse vaid üht teemat: meeleavaldus. Räägivad need, kes ei lähe, need, kes lähevad, ja need, kes juba kohal.

Märksõnad
Tagasi üles