Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Sarve taga on tore loom Esikülg 19. september Tagakülg Koolitulistaja isa: oleme põlvili, siit enam püsti ei tõuse Väikesed koolid rebivad end eliidi kõrvale Majandus Soome streigist kujunes rahvapidu Välismaa Kreekas tuleb rebimine Syriza ja konservatiivide vahel Horvaatia sokutab migrante naabritele Välismaa lühiuudised lk 10 Arvamus Postimees 1921. aastal: närvilised tanted ei lase lastel õppida Peeter Langovitsi tagasivaade: uued bussid Tartust Juhtkiri: kuidas hoida tarkust ja suurendada õnnelikkust Päeva karikatuur Peeter Raudsik: lahendust ei paista Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Kultuur Luulehetk – hetk luules Liiga palju teatrit Milleks kalale kirjaoskus? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Jumalate koolitus Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Nii luuakse tulevikku Sport Terve Hispaania ühe mehe õlgadel Spordi lühiuudised 19.09 Rattamaraton pakub naeru läbi pisarate Tarbija Noorte töötamine tuleb muuta ohutumaks AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Moest väljas»? Simm maadleb Englasega Parimad spordilaulud selgunud Mida arvab Postimehe žürii filmist «Englas. Vana soldat»? Viimane veerg Kuidas ma Arvo Pärdi juubelikontserdil käisin Teeme rahval tuju paremaks Vanemuine hoiab oma positsiooni teatrite külastatavuse tipus Säh sulle 19.95 teksaseid Jaak Jõerüüdi essee: igavik ja aeglased uudised ehk Juhan Viidingust Oswald Spenglerini Anneli Ammas: linn traataia ja okastraadi taga Arter Justin Petrone: küla vermitud Pealt amatöör, seest professionaal Sidepataljoni peakokk tervitab ajateenijaid sprotipastaga Pidu teises maailmas Ja suurim muusikahitt on... Hannes Võrno ja Peeter Oja jälle teel ehk kaks kolmandikku Kreisiraadiost: see on meie tervendav teraapia Putini matšomehed Parimad õpetajad – need on lapsed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome streigist kujunes rahvapidu

4 min lugemist
Massimeeleavaldus oli ühtlasi ka etendus. Ametiühinguliidu Akava juht Sture Fjäder teeb rahva taustal lavalt endast pilti. FOTO: Tairo Lutter

Aastaid nõupidamislaua taga oma tingimusi esitanud Soome ametiühingud tulid eile Helsingis tänavaile, et protestida valitsuse kärpemeetmete vastu. Oodatud «Internatsionaali» laulvate miitinguliste asemel sai näha aga hoopis rahvapidu õhupallide, levilaulude ja Ronald McDonaldiga.

Tellijale Tellijale

Hommikust saadik on taevas Helsingi kohal ähvardavalt tumedaid pilvi täis. Soome rahvusringhääling YLE hoiatab kodulehel, et kella kuuest alates on pealinna põhja poolt suubuvatel teedel oodata ummikuid, mis jätkuvad kuni kesklinnani, ning pakub otsepilti peatänavalt Mannerheiminkatult. Tööpäevahommikune Pirita tee on ausalt öeldes hullem.

Kõigis raadiokanaleis kedratakse vaid üht teemat: meeleavaldus. Räägivad need, kes ei lähe, need, kes lähevad, ja need, kes juba kohal.

18.09.2015 21.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto