Sisukord
Arvamus
Postimees
22.09.2015
Eesti Eesti mehed kuuluvad Euroopa pikkade hulka Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Hoolekandeteenused: pagulaskeskus võiks olla Vägeval Palju õnne Eesti lühiuudised Võrumaal avariis hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane Tagakülg Võrumaa metsa püstitati kõlakojad loodushäälte kuulamiseks Sester: Riigieelarve panustab julgeolekusse ja majanduskasvu Riigikohus asub Toobali ja Laasi kaasust arutama oktoobris Esikülg 22. september Ministeerium valmistab ette plaani kliimamuutustega kohanemiseks Liikumisnädal algas innustava kepikõnniga Majandus Seppälä läheb kasumi teenimiseks tagasi minevikku Majanduse lühiuudised Volkswagen pettis mastaapselt Välismaa Välismaa lühiuudised Konservatiivne analüütik soovitab Ühendriikide lähenemist EL valmistub uueks teravaks pagulasaruteluks Arvamus Anne Sulling: Merkeli-Junckeri poliitika on pigem probleem kui lahendus Juhtkiri: inimese päev Aivar Reinap: viimne kartulivõtt Postimees 1935. aastal: lennuk kõigile – mootorratta asemele astub aeroplaan Ahto Lobjakas: Türgi, Euroopa uksehoidja Arnold Rüütel: panus maaelule on panus jätkusuutlikule Eestile Kultuur Tõnis Savi – avaliku ruumi revolutsionäär Ivo Lill pani klaasi tantsima Sport Spordi lühiuudised Inglannad näitasid Tallinnas võimu Väljavilistatud MVP suur triumf Rohkem raha nõudvad kohtunikud keelduvad vilistamisest Ujujad uue laine ootuses Tartu Tartu kunstimuuseum tahab ERMi maja Gandhi sõnum ei aegu Turu tänava ääres käib kergliiklustee ehitus Kaks tilka väga head oliiviõli ja üks itaalia mees Itaallane õpetab keelt ja ehitab oma baari Kuum Sitsiilia köök aurab siinsamas Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahto Lobjakas: Türgi, Euroopa uksehoidja

2 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Peeter Langovits

Kui Euroopa Liidul on tõsine soov põgenikekriisist pääseda, peab ta rääkima Türgiga. Türgi on eeskoda, mille kaudu jõuavad miljonid süürlased Euroopasse. Ometi ei ole president Erdoğani kolmapäevase ELi erakorralise tippkohtumise külaliste nimekirjas. Euroopa püüab Ankarat peibutada lennuka sõna ja peenrahaga – ega tohi imestada, kui Türgi tema huve mikski ei pea, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale

120 000 põgenikku, kes Brüsseli tippkohtumisel ilmselt ära jagatakse, on piisk meres, võrreldes miljoniga, mis saabub sel aastal Saksamaale, ja nendega, kes on teel meelitatuna Saksamaa heldusest. Viimase žestina tahab Merkel pagulastele pakkuda tasuta arstiabi. Kvoodid, kirgi küttev teema oma suveräänsuse pärast muretsevatele liikmesriikidele, on virvatuled, võrreldes Euroopa ees seisva tegeliku väljakutsega.

Euroopa teeb seni peamiselt sõnu. Itaalia peaminister ja Prantsusmaa president nõudsid nädalavahetusel tegusid Türgi aitamiseks. Saksamaa välisminister Steinmeier oli reedel Ankaras, aga see ongi kogu diplomaatilise kontakti kõrgveemärk. Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Hahn pani absurditordile kirsi, teatades laupäeval, et EL mitmekordistab abi Türgile – ühe miljardi euroni –, et «aidata Türgil luua väljavaateid [põgenikele] regiooni jäämiseks selleks, et need saaksid koju naasta niipea kui võimalik».

21.09.2015 23.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto