Sisukord
Eesti
Postimees
22.09.2015
Eesti Eesti mehed kuuluvad Euroopa pikkade hulka Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Hoolekandeteenused: pagulaskeskus võiks olla Vägeval Palju õnne Eesti lühiuudised Võrumaal avariis hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane Tagakülg Võrumaa metsa püstitati kõlakojad loodushäälte kuulamiseks Sester: Riigieelarve panustab julgeolekusse ja majanduskasvu Riigikohus asub Toobali ja Laasi kaasust arutama oktoobris Esikülg 22. september Ministeerium valmistab ette plaani kliimamuutustega kohanemiseks Liikumisnädal algas innustava kepikõnniga Majandus Seppälä läheb kasumi teenimiseks tagasi minevikku Majanduse lühiuudised Volkswagen pettis mastaapselt Välismaa Välismaa lühiuudised Konservatiivne analüütik soovitab Ühendriikide lähenemist EL valmistub uueks teravaks pagulasaruteluks Arvamus Anne Sulling: Merkeli-Junckeri poliitika on pigem probleem kui lahendus Juhtkiri: inimese päev Aivar Reinap: viimne kartulivõtt Postimees 1935. aastal: lennuk kõigile – mootorratta asemele astub aeroplaan Ahto Lobjakas: Türgi, Euroopa uksehoidja Arnold Rüütel: panus maaelule on panus jätkusuutlikule Eestile Kultuur Tõnis Savi – avaliku ruumi revolutsionäär Ivo Lill pani klaasi tantsima Sport Spordi lühiuudised Inglannad näitasid Tallinnas võimu Väljavilistatud MVP suur triumf Rohkem raha nõudvad kohtunikud keelduvad vilistamisest Ujujad uue laine ootuses Tartu Tartu kunstimuuseum tahab ERMi maja Gandhi sõnum ei aegu Turu tänava ääres käib kergliiklustee ehitus Kaks tilka väga head oliiviõli ja üks itaalia mees Itaallane õpetab keelt ja ehitab oma baari Kuum Sitsiilia köök aurab siinsamas Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ministeerium valmistab ette plaani kliimamuutustega kohanemiseks

3 min lugemist
Üleujutus Pärnus jaanuaris 2005. FOTO: Küllike Rooväli / Postimees

Muutused kliimas võivad Eestiski juba mõne aastakümne pärast kaasa tuua hoopis rohkem üleujutusi ja torme ning sadu liigsurmasid aastas. Esimene samm muutustega kohanemisel on nende teadvustamine.

Tellijale

«Kui vaadata viimaste aastate maailmapilti erinevate loodusnähtuste ja -õnnetuste osas, siis see pilt on läinud aina hullemaks. Neid erakordseid juhtumeid on aina rohkem ja teadlased on väga selgelt seda meelt, et kliima muutub ja selles osas tuleb midagi teha,» rõhutab keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.

Ministeerium nendib, et Eestis on kliimamuutusi seni teadvustatud vähe, seda osalt ministeeriumi enda süül. Lääne-Euroopa riikidega võrreldes on meil veel pikk maa minna. «Kui varem tundus see kauge ja hoomamatu, siis tegelikult puudutavad muutused meid kõiki,» ütleb Münt.

21.09.2015 23.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto