Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: lennuk kõigile – mootorratta asemele astub aeroplaan

1 min lugemist
Henri Mignet 1935. a FOTO: Wikipedia.org

Noorel prantsuse inseneril Mignetil on õnnestunud konstrueerida erakorraliselt väikest eralennuki modelli. Lennukile pühendatakse terveid artikleid vastavates eri-ajakirjades.

Oma väiksuse ja küllaltki suure kindlusega ning oma odava hinnaga leiab ta kindlasti eralennuasjanduses suurt kasutamist. Esimese sellise pisilennuki «Taevakirbu» valmistas insener Mignet enesele ühes tühjas küünis. Sarnast «kirpu» on igaühel võimalik valmistada, kui tal selleks ainult on tahet ja vastavat arusaamist. Valmistamisel ei lähe ta palju kallimaks kui hea mootorratas. Meie rahale ümber arvestades, tuleks lennuk maksma ainult 2000 kuni 2500 krooni.

«Taevakirbul» on veel see hea omadus, et temaga võib väga väikestele platsidele maanduda. Maandumiseks jatkub juba jalgpallimängu platsist või sirgest maantee osast. «Taevakirp» võiks väga hästi asendada teatava määrani autot. Istud sisse, teed oma väikese jalutussõidu ära, ning võid seejuures katta kaunis suuri vahemaasid, keskmise kiirusega 100 kuni 160 kilomeetrit tunnis. 100 kilomeetrilise vahemaa katmiseks tarvitab «Taevakirp» ainult 10 liitrit bensiini.

Seda tüüpi lennukite valmistamise on enesele võtnud vastavad Prantsuse tehased, kus «Taevakirpe» hakatakse valmistama seeriate viisi. Nõnda pole kaugel aeg, kus igal mehel on lennuk samane asi kui praegusel silmapilgul on auto.

PM 22.09.1935

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto