Sisukord
Eesti
Postimees
22.09.2015
Eesti Eesti mehed kuuluvad Euroopa pikkade hulka Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Hoolekandeteenused: pagulaskeskus võiks olla Vägeval Palju õnne Eesti lühiuudised Võrumaal avariis hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane Tagakülg Võrumaa metsa püstitati kõlakojad loodushäälte kuulamiseks Sester: Riigieelarve panustab julgeolekusse ja majanduskasvu Riigikohus asub Toobali ja Laasi kaasust arutama oktoobris Esikülg 22. september Ministeerium valmistab ette plaani kliimamuutustega kohanemiseks Liikumisnädal algas innustava kepikõnniga Majandus Seppälä läheb kasumi teenimiseks tagasi minevikku Majanduse lühiuudised Volkswagen pettis mastaapselt Välismaa Välismaa lühiuudised Konservatiivne analüütik soovitab Ühendriikide lähenemist EL valmistub uueks teravaks pagulasaruteluks Arvamus Anne Sulling: Merkeli-Junckeri poliitika on pigem probleem kui lahendus Juhtkiri: inimese päev Aivar Reinap: viimne kartulivõtt Postimees 1935. aastal: lennuk kõigile – mootorratta asemele astub aeroplaan Ahto Lobjakas: Türgi, Euroopa uksehoidja Arnold Rüütel: panus maaelule on panus jätkusuutlikule Eestile Kultuur Tõnis Savi – avaliku ruumi revolutsionäär Ivo Lill pani klaasi tantsima Sport Spordi lühiuudised Inglannad näitasid Tallinnas võimu Väljavilistatud MVP suur triumf Rohkem raha nõudvad kohtunikud keelduvad vilistamisest Ujujad uue laine ootuses Tartu Tartu kunstimuuseum tahab ERMi maja Gandhi sõnum ei aegu Turu tänava ääres käib kergliiklustee ehitus Kaks tilka väga head oliiviõli ja üks itaalia mees Itaallane õpetab keelt ja ehitab oma baari Kuum Sitsiilia köök aurab siinsamas Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võrumaal avariis hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane

1 min lugemist

Võrumaal laupäeva varahommikul rängas avariis hukkunud 17-aastane Helen oli sõidukit juhtinud alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta 25-aastase Tarmo elukaaslane ning nende ühise väikese lapse ema.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina kinnitas, et autojuht ja hukkunud neiu olid elukaaslased ning neil on väike laps. Kostina sõnutsi on laps praegu vanaema juures.

Teate õnnetusest Võrumaal Sõmerpalu vallas Lakovitsa külas sai häirekeskus laupäeva hommikul kell 5.14. Esialgsetel andmetel kaotas sõiduautot Audi juhtinud Tarmo ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu vasakkurvis auto üle kontrolli ja sõitis teelt välja Jaaska ojal olevasse paisjärve. Tarmo kõrval kaassõitjana viibinud Helen hukkus sündmuskohal, hoolimata meedikute püüdest teda elustada.

Politsei tuvastas, et sõiduki juht oli joobes ega omanud juhtimisõigust. Samasuguselt rikkumiselt tabas politsei mehe ka kuu aega tagasi ja selle eest ootab Tarmot kohtuistung väärteomenetluses septembri lõpus. Sõiduki tagaistmel viibinud kaks meest ja üks naine ei saanud õnnetuses viga.

Liiklusõnnetuse asjus on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis näeb ettevaatamatusest tekitatud raske tervisekahjustuse või inimese surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamise korral maksimumkaristusena ette kuni viieaastast vangistust.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri valveprokuröri Alar Häidbergi sõnul on autot juhtinud Tarmo kahtlustatavana üle kuulatud.

Esialgsetel andmetel viibisid Tarmo ja Helen koos sõprade ja tuttavatega reede õhtul alanud sünnipäevapeol, kus tarvitati alkoholi. Prokuröri sõnul sõitis laupäeva varahommikul viieliikmeline seltskond peolt autoga ära ning rooli istus alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Tarmo.

Kuna oli alust arvata, et Tarmo võib ka edaspidi liiklussüütegusid toime panna, esitas Lõuna ringkonnaprokuratuur eeluurimiskohtunikule vahistamistaotluse. Pühapäeval andis kohus loa mehe vahistamiseks.

Seotud lood
21.09.2015 23.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto