N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EL valmistub uueks teravaks pagulasaruteluks

Evelyn Kaldoja
EL valmistub uueks teravaks pagulasaruteluks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui Taani riiki on viimase aja pagulasarutelul liigitatud koos Ida-Euroopaga tõrksamate gruppi, siis juba Taanis elavad migrandi taustaga inimesed on sinna saabunud süürlasi suisa teedele tervitama saabunud.
Kui Taani riiki on viimase aja pagulasarutelul liigitatud koos Ida-Euroopaga tõrksamate gruppi, siis juba Taanis elavad migrandi taustaga inimesed on sinna saabunud süürlasi suisa teedele tervitama saabunud. Foto: Reuters/ScanPix

Vaated, millega Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead homme õhtul Brüsselisse migratsioonikriisile pühendatud erakorralisele ülemkogule saabuvad, võib jagada põhimõtteliselt kolme liigasse, arvab Carnegie mõttekoja teadur Marc Pierini.

«Neist esimeses on Saksamaa üksi,» selgitas Brüsselis baseeruv Pierini eilsel Carnegie korraldatud telefonikonverentsil. Teadur meenutas, et Saksamaa vajab tööjõupuuduse tõttu suurt sisserännet kui ka omab ootamatu pagulashulgaga toime tulemiseks suuremaid ressursse kui keegi teine – näiteks just kahe nädala eest eraldasid nad erakorraliselt süüria pagulaste aitamiseks veel kuus miljardit eurot.

«Teine liiga on Lääne-Euroopa liikmesriigid, kes järgnevad Saksamaale, kuid üsna korralikult distantsilt,» jätkas Pierini. Neist silmapaistvamatelgi on vahe Saksamaaga päris märkimisväärne: Ühendkuningriik on teatanud valmisolekust võtta vastu 20 000 pagulast viie aasta jooksul, Prantsusmaa 25 000 kahe aasta jooksul.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles