K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ujujad uue laine ootuses

Kadi Parts
, spordireporter
Ujujad uue laine ootuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti tippujujad.
Eesti tippujujad. Foto: Jaanus Lensment

UJUMINE. Eesti ujujatel on augusti alguses toimunud maailmameistrivõistlustest selja taga rohkem kui kuu ning juba puhuvad uued tuuled ja käivad ettevalmistused järgmisteks võistlusteks. Tänavune sügis võib aga ujujatele tuua uusi laineid, sest Eesti Ujumisliidu presidendi Karol Kovaneni sõnul käib praegu töö selle nimel, et valmiks koondist kui tervikut ühendav ja toetav süsteem. 

Alles mullu suvel käivitus Eesti ujumises klubide ning koondise kõrval uus üksus ehk eliitrühm, mille valitud liikmed treenisid sloveenlase Peter Mankoči käe all. Aasta aega kestnud projekti tõehetk oli tänavu augustis toimunud MM, kus Eesti ujujate kohad jäid oodatust tagasihoidlikumateks ning tulemata jäid ka koondise peatreeneri Riho Aljandi poolt MMi eel välja käidud eesmärgid ehk poolfinaalikohad.

Veidi rohkem kui kuu pärast MMi lõppu pole aga Eesti Ujumisliit eliitrühma projekti prügikasti visanud või maha kandnud, vaid vastupidi – sellest on hakatud arendama uut koondiseplaani. «Vahepealne ehmatus oli vajalik ja näitas, millega peame veel tööd tegema,» selgitas Kovanen.

Märksõnad
Tagasi üles