Muutuste tuuled tõid suusakoondisele välismaalasest juhendaja

Christoph Schmid. FOTO: Liis Treimann

Eesti Suusaliidu juhatus valis oma eilsel koosolekul murdmaasuusatamise rahvuskoondise peatreeneri kohusetäitjaks Christoph Schmidi ja kinnitas uueks murdmaasuusatamise ala juhatajaks Robert Päkki.

«Christoph Schmidi kasuks räägivad tema ulatuslik ja mitmekülgne teadmiste ja kogemuste pagas. Tal on pikaajaline kogemus nii treeneri kui ka spordijuhina ning on oma senises töös palju kokku puutunud ülesannete ja olukordadega, millega koondise peatreener iga päev tegeleb,» rääkis Eesti Suusaliidu peasekretär Jaak Mae alaliidu pressiteates. «Igapäevaselt treenivad koondislased oma isiklike treenerite käe all edasi, Schmidi rolliks on pigem organisatoorne külg, millele lisandub Peeter Kümmeli, Siim Sellise ja Piret Pormeistri treenimine,» selgitas Mae.

Schmid on Eesti sprindikoondislasi juhendanud alates 2013. aasta suvest, mil vahetas välja toonase norralasest peatreeneri Björn Kristianseni. Šveitslase kasuks räägib äärmiselt tugev ja edukas rahvusvaheline praktilise töö kogemus. Seda oskusteavet ja kompetentsi on plaanis erinevate projektide kaudu edasi anda ka kogu Eesti suusatamisse tervikuna. Schmidiga sõlmitakse leping kuni eeloleva hooaja lõpuni, 31. märtsini 2016.

«Ma arvan, et nüüd on oluline vaadata tulevikku, mitte minevikku, ja lõpetada tänapäeva võrdlemine möödunud aegade suurte tulemustega. Motoks võiks olla: rõõmustame vanade tulemuste üle, aga veelgi enam nende üle, mis veel ees,» rääkis Schmid.

Alates 1. oktoobrist asub Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhatajana tööle Robert Päkk, kes vahetab välja senise spordidirektori Raul Olle. Päkk on lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia eriala, Alaska ülikoolis psühholoogia ja ärijuhtimise ning Jyväskyla ülikoolis kehakultuuriteaduskonna. Tal on pikaajaline kogemus turunduse ja spordipsühholoogia vallas, olles töötanud nii Soome esisprinteri Hanna-Maari Latvala kui ka Soome kergejõustiku- ja laskurliiduga ning Islandi laskurliiduga.

«Väljakutse võtsin vastu, kuna tekkis ainulaadne võimalus töötada minule tuttaval alal, mis vajab uut lähenemist ja tuge. On tore naasta Eestisse, et aidata meie suusatippe ja arendada spordiala, mis on Eestile rahvusvaheliselt palju kuulsust ja au toonud. Ootan sportlastelt, treeneritelt ja klubidelt koostööd, kommunikatsiooni ja positiivset asjasse suhtumist, et tõsta murdmaasuusatamise mainet ja populaarsust,» lisas Päkk.

Seotud lood
22.09.2015 24.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto