E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Avatud õpiruum aitab teisiti õppida

Mari-Liis Pintson
Avatud õpiruum aitab teisiti õppida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hansa kooli avatud õpiruumi ühte nurka on arhitekt Jelena Beljajeva kujundanud rühmatööks sobilikud boksid.
Hansa kooli avatud õpiruumi ühte nurka on arhitekt Jelena Beljajeva kujundanud rühmatööks sobilikud boksid. Foto: Margus Ansu

Tartu Hansa koolis saavad õpetajad nüüd lõpuks õpetada nii, nagu on ammu unistanud – esimese Tartu koolina on neil sellest sügisest avatud õpiruum, kus õpitakse sootuks teisiti, kui oleme ajast aega harjunud.

Kooli neljanda korruse ühte tiiba mahtusid varem mõni klass, tualettruum ja ülearu suur koridor. Nüüd on seal kõik vanad vaheseinad maha lõhutud, nende asemel on oma 380 ruutmeetri suurune ruum, mida saab teisaldatavate seinte abil vajaduse kohaselt liigendada.

Avatud õpiruumi pääsevad õpilased siis, kui õpetaja selle ukse kiipkaardiga avab. Et kogu ala on kaetud värvilise vaipkattega, tuleb esmalt ruumi sisenejal jätta jalanõud ukse juurde. Ainuüksi sokkide väel kooliruumis pehme vaiba peal kõndimine loob sootuks teise ettekujutuse koolis viibimisest.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles