E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Topeltkodakondsus aitas salasuitsuäris

Jaan Olmaru
Topeltkodakondsus aitas salasuitsuäris
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei- ja piirivalveametnikud avastasid tänavu jaanuaris 21 kasti, milles oli kokku 210 000 Venemaal toodetud ja Eesti Vabariigi maksumärkideta sigaretti.
Politsei- ja piirivalveametnikud avastasid tänavu jaanuaris 21 kasti, milles oli kokku 210 000 Venemaal toodetud ja Eesti Vabariigi maksumärkideta sigaretti. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Eelmisel nädalal jõustus lõplikult Tartu maakohtu  otsus, milles tunnistati  süüdi kaks Venemaal elavat kodanikku, kes smugeldasid topeltkodakondsust ära  kasutades Eestisse sadu  tuhandeid maksumärkideta sigarette.

Kogu lugu sai alguse 2013. aasta maikuus, kui Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo ametnikud avastasid Värska valla Matsuri küla lähedal kinnikasvanud metsateelt kaubiku, kus oli 190 000 Eesti Vabariigi maksumärkideta sigaretti.

Koostöös maksu- ja tolliametiga selgitati välja, et salakaup oli toodud Eestisse Venemaalt ning sigaretid olid mõeldud müügiks.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles