Tema sõnul on teisi osasid peale teadustöö võimalik tunnustada töötajate atesteerimise käigus. «Üks suurim muutus ülikoolis on üleminek püsivatele töölepingutele – siiani olid kõik tähtajalised,» selgitas ta. «See ei tähenda, et teadus tohib null olla, sugugi mitte, aga võib-olla mõne artikli asemel hea õppevahend, rääkimata õpikust, peaks tähtsal kohal olema,» lausus Lember.
Kolmas dekaanikandidaat, arstiteaduskonna õppeprodekaan ja dotsent Tõnis Karki ütles, et medicina valdkonna üks proovikividest on muutustega kaasa minek.
Dekaan põhikohaga ametiks
«Vahel öeldakse, et peame säilitama akadeemilisi traditsioone ja väärtusi, aga sageli tõmmatakse traditsioonide kilp peale, kui kuskil muutuste tuul puhuma hakkab – ja ma tunnistan, et see häirib mind,» rääkis Karki.
Samuti leidis ta, et valdkonna dekaani amet peab olema põhikohaga töö, et tal oleks võimalus olla kohal ülikoolis, sotsiaalministeeriumis, haiglates. «Praegu on meil 30 miljoni eurone teaduskond mahult – kas teame mõnda sarnast firmat või ettevõtet, mida juhitakse põhitöö kõrvalt?» rääkis Karki.
Dekaanina loodab Karki ellu viia muudatused õppe- ja ainekavades: optimeerida hambaarstiõpet, laiendada füsioterapeutidele praktikabaase ja minna proviisoriõppes üle 3+2 süsteemile, mis on praegu integreeritud õpe.
Praegune arstiteaduskonna dekaan Joel Starkopf ei kandideeri medicina valdkonna dekaaniks, kuna on enda sõnul liiga kaua selles ametis juba olnud ning valdkonnale tuleks õhuvahetus kasuks. Küll leiab ta, et kolm kandidaati on kõik väärilised mantlipärijad. Margus Lemberi vaieldamatu tugevus on Starkopfi sõnul tema pikaajaline kogemus residentuuri prodekaanina ja kliiniku juhina nii kliinikumis kui ka ülikoolis.
Tõnis Karki tugev külg on Starkopfi sõnul tema aastatepikkune kogemus õppevaldkonnas. Sulev Kõksi eeliseks luges Starkopf edukust ja efektiivsust teadustöö korraldamisel, doktorantide juhendamisel. Samuti on Kõks tema hinnangul tuntud kui inimene, kellel on suur ja lai visioon sellest, kuidas arstiteadus ja meditsiiniharidus võiks ja peaks arenema.
...................................
Tartu ülikooli valdkondade dekaanide valimised
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
• arutelu oli 21. septembril
• valimised 28. septembril
Sotsiaalteaduste valdkond
• debatt oli 17. septembril
• valimised 29. septembril
Meditsiiniteaduste valdkond
• debatt tuleb 28. septembril kell 10
• valimised 30. septembril
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
• debatt tuleb 29. septembril kell 16.15