Sisukord
Kasulik
Tänane leht
24.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Poiss, kes unistab John Deere’ist Palju õnne Tagakülg Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Mustpeade maja sai imeklaveri Süda viis haiglasse Savisaarega, kuni lõpuni Eesti lühiuudised lk 3 Prokuröri näpuviga tõi esimese punktivõidu Savisaarele (1) Oht saada ametist kõrvaldatud Jättis kapos ütlused andmata Male Politsei esitas MMSi müüjatele kahtlustused Mälumäng «Puhas kui prillikivi» Majandus Volkswageni juht astus tagasi Segaduses pangad liigutasid alusetult sadade tuhandete klientide raha Finantsinspektsioon: pangad peavad oma suutlikkusega tõsiselt tegelema Eesti Pank: seekord ei kukkunud kõige paremini välja Majanduse lühiuudised Välismaa Egiptus ostab algselt Venemaale mõeldud Mistralid endale Kus migrandid Euroopas elada tahavad? Oodatud ühendaja või kasulik idioot? Arvamus Tiia Kõnnussaar: aga kes eestlastest hoolib? Rasmus Lumi: ebatavalised valimised Kataloonias Liina Kersna: tõmbame jooned lõpuks murule! Andres Reimer: usun Savisaart Juhtkiri: põgenikekriisis liiguti sisuliste küsimusteni Päeva karikatuur Postimees 1910. aastal: päikese soojuse tarvitamisele-võtmisest Olesja Lagašina: kas Savisaareta Keskerakond kaotab venelaste hääled? Kultuur Uudne ja ligipääsetav Tarm Katkise Beethoveniga helilooja Sport Spordi lühiuudised Kohtunikud võitlesid välja selle, mis nagunii olemas Red Bull surus Ferrari nurka Turvalisem F1 naaseb mornilt Jaapanisse Flora läheb tiitlimängudele vastu ühe ründajaga Tarbija Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Poiss, kes unistab John Deere’ist Toidukuivati – sügishooaja tegija Tartu Raviretuusid said katsetest läbi Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita Linn siiski plaanib bussiliini üle Ihaste silla Raadi dendropargis seisab töö rahapuuduse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poiss, kes unistab John Deere’ist

4 min lugemist
Sel suvel veetis Joosep hulgaliselt aega omanäoliste pinkide tegemisel, millest saadud raha viib teda sel talvel unistustereisile Hawaiile. FOTO: Erakogu

Ettevõtlik Võrumaa poiss otsustas kevadel koguda unistuste reisiks Hawaiile raha omaenda kätetööga, kuigi sihikul on poisil tegelikult veel suurem unistus.

Tellijale Tellijale

«Kui Joosep selle ideega välja tuli, tundus mulle, et ta tahab liiga suurt tükki hammustada,» räägib poissi juhendanud Indrek Hunt (43). Poisi vähest tislerikogemust arvestades kartis mees, et peab suurema osa tööst tema eest ära tegema. Kuna aga tegemist oli tema endise kitarriõpilasega, kes oli ka vaimukast küljest meelde jäänud, otsustas ta Joosepile võimaluse anda. Küll aga pidi poiss ise meelepärase laud-pink-tooli joonise koos mõõtmetega internetist välja otsima.

Joosep Peetsalu (15) on Võrumaa poiss, kes alustas sel sügisel Johannese koolis Rosmal viimast kooliaastat. Juuni alguses postitas poiss Facebooki video omanäolisest pink-laud-toolist, mille juures ta märkis muuhulgas, et tegemist on tema lõputööga, mida ta tahakski tegema hakata, et selle abil oma 15. sünnipäeva reisi jaoks raha koguda.

«Üheks reisiunistuseks on minna Hawaiile delfiinidega ujuma ja sealsete ökofarmidega tutvuma, sest ma näen ka ennast tulevikus Lõuna-Eestis talupidamisega tegelemas,» rääkis septembri sünnipäevalaps oma plaanidest suve alguses, avaldades lootust, et ehk saab sel eesmärgil neli või viis pinki suvega valmis teha.

23.09.2015 25.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto