Sisukord
Välismaa
Tänane leht
24.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Poiss, kes unistab John Deere’ist Palju õnne Tagakülg Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Mustpeade maja sai imeklaveri Süda viis haiglasse Savisaarega, kuni lõpuni Eesti lühiuudised lk 3 Prokuröri näpuviga tõi esimese punktivõidu Savisaarele (1) Oht saada ametist kõrvaldatud Jättis kapos ütlused andmata Male Politsei esitas MMSi müüjatele kahtlustused Mälumäng «Puhas kui prillikivi» Majandus Volkswageni juht astus tagasi Segaduses pangad liigutasid alusetult sadade tuhandete klientide raha Finantsinspektsioon: pangad peavad oma suutlikkusega tõsiselt tegelema Eesti Pank: seekord ei kukkunud kõige paremini välja Majanduse lühiuudised Välismaa Egiptus ostab algselt Venemaale mõeldud Mistralid endale Kus migrandid Euroopas elada tahavad? Oodatud ühendaja või kasulik idioot? Arvamus Tiia Kõnnussaar: aga kes eestlastest hoolib? Rasmus Lumi: ebatavalised valimised Kataloonias Liina Kersna: tõmbame jooned lõpuks murule! Andres Reimer: usun Savisaart Juhtkiri: põgenikekriisis liiguti sisuliste küsimusteni Päeva karikatuur Postimees 1910. aastal: päikese soojuse tarvitamisele-võtmisest Olesja Lagašina: kas Savisaareta Keskerakond kaotab venelaste hääled? Kultuur Uudne ja ligipääsetav Tarm Katkise Beethoveniga helilooja Sport Spordi lühiuudised Kohtunikud võitlesid välja selle, mis nagunii olemas Red Bull surus Ferrari nurka Turvalisem F1 naaseb mornilt Jaapanisse Flora läheb tiitlimängudele vastu ühe ründajaga Tarbija Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Poiss, kes unistab John Deere’ist Toidukuivati – sügishooaja tegija Tartu Raviretuusid said katsetest läbi Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita Linn siiski plaanib bussiliini üle Ihaste silla Raadi dendropargis seisab töö rahapuuduse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oodatud ühendaja või kasulik idioot?

7 min lugemist
  • Kriitikud peavad Corbyni majandus- ja sotsiaalprogrammi ebapraktiliseks.
  • Sotsiaalliberaalsete vaadetega leiboristid on koostööst Corbyniga keeldunud.
  • Corbyn toetab jäämist ELi, kuigi pooldas lahkumist Euroopa Majandusühendusest.
  • Pooldab Ühendkuningriigi lahkumist NATOst, kritiseerides alliansi laienemist.
Jeremy Corbyn lubab demokraatlikumat ühiskonda ja humaansemat riiki. Tema meetodeid selle saavutamiseks ei poolda aga ka kõik tema erakonnakaaslasedki. FOTO: SCANPIX

Mis ühendab Doris Lessingut, George Bernard Shaw’d, Anatole France’i, Gerhart Hauptmanni, Bertolt Brechti, André Gide’i, Pablo Nerudad ja Jean-Paul Sartre’it? Peale Nobeli kirjanduspreemia on nende kõigi iseloomustamiseks kasutatud Nõukogude Venemaa liidrile Vladimir Iljitš Leninile omistatud väljendit «kasulikud idioodid».

Tellijale Tellijale

Nimekiri ei ole täielik, kuna paljud lääne tuntud ja mõjukad intellektuaalid avaldasid Nõukogude režiimile oma poolehoidu ning toetust. Näide kasulikust idioodist on ka pärast Eesti okupeerimist Moskvast võimule pandud luuletajast arst Johannes Vares-Barbarus. Seda hoolimata erinevatest seisukohtadest, kas tema ja teised juunikommunistid oskasid NSV Liidu plaane läbi näha või mitte.

Termin «kasulik idioot» on kasutusel tänapäevalgi, kuigi riik, mille režiimi vähem või rohkem pimesi kummardatakse, kannab uut nime – Venemaa Föderatsioon. Vladimir Putini imetlejatena ei saa nimetada küll Nobeli kirjanduspreemia laureaate, kuid toetust Putinile on avaldanud hulk tuntud telenägusid. Tuntuimad neist on näitleja Gérard Depardieu ning märulikangelased Jean-Claude van Damme, Chuck Norris ja Steven Seagal.

23.09.2015 25.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto