Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Poiss, kes unistab John Deere’ist Palju õnne Tagakülg Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Mustpeade maja sai imeklaveri Süda viis haiglasse Savisaarega, kuni lõpuni Eesti lühiuudised lk 3 Prokuröri näpuviga tõi esimese punktivõidu Savisaarele (1) Oht saada ametist kõrvaldatud Jättis kapos ütlused andmata Male Politsei esitas MMSi müüjatele kahtlustused Mälumäng «Puhas kui prillikivi» Majandus Volkswageni juht astus tagasi Segaduses pangad liigutasid alusetult sadade tuhandete klientide raha Finantsinspektsioon: pangad peavad oma suutlikkusega tõsiselt tegelema Eesti Pank: seekord ei kukkunud kõige paremini välja Majanduse lühiuudised Välismaa Egiptus ostab algselt Venemaale mõeldud Mistralid endale Kus migrandid Euroopas elada tahavad? Oodatud ühendaja või kasulik idioot? Arvamus Tiia Kõnnussaar: aga kes eestlastest hoolib? Rasmus Lumi: ebatavalised valimised Kataloonias Liina Kersna: tõmbame jooned lõpuks murule! Andres Reimer: usun Savisaart Juhtkiri: põgenikekriisis liiguti sisuliste küsimusteni Päeva karikatuur Postimees 1910. aastal: päikese soojuse tarvitamisele-võtmisest Olesja Lagašina: kas Savisaareta Keskerakond kaotab venelaste hääled? Kultuur Uudne ja ligipääsetav Tarm Katkise Beethoveniga helilooja Sport Spordi lühiuudised Kohtunikud võitlesid välja selle, mis nagunii olemas Red Bull surus Ferrari nurka Turvalisem F1 naaseb mornilt Jaapanisse Flora läheb tiitlimängudele vastu ühe ründajaga Tarbija Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Poiss, kes unistab John Deere’ist Toidukuivati – sügishooaja tegija Tartu Raviretuusid said katsetest läbi Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita Linn siiski plaanib bussiliini üle Ihaste silla Raadi dendropargis seisab töö rahapuuduse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uudne ja ligipääsetav Tarm

1 min lugemist
Jonas Tarm "Pagulane merel" proovis Mustpeade majas. FOTO: Sander Ilvest

Nii trükitud, elav kui ka salvestatud muusika on tänapäeval kättesaadavam kui eales varem ja selles peituvad nii õnn kui õnnetus. Kättesaadavusega käib kaasas teatud tüüpi nivelleerumine. Probleem seisneb selles, et on arvukalt kõrgel tasemel muusikuid, kel aga puudub oma isikupära ja sõnum. Jonas Tarm näib olevat sellest hädast prii.

Tellijale Tellijale

Kui interpreedid on 20. eluaastate algul tippvormis, siis heliloojad küpsevad enamasti aeglasemalt ning 20-aastaselt kirjutatakse alles sahtlisse õpilastöid. Jonas Tarm on ere persoon, teda on maailmas märgatud, ning 21 eluaasta kohta on tal nii isikupära kui ka küpsust.

Tarm puudutab oma loomingus tihti ühiskondlikke teemasid, nagu ka Tallinna Kammerorkestri ja Risto Joosti esitatud teosega «Põgenik merel» (maailmaesiettekanne). See pealkiri ei jäta arvatavasti külmaks ühtki inimest, kes kontserdiplakatist mööda jalutab.

23.09.2015 25.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto