Sisukord
Uudised
Tänane leht
24.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Poiss, kes unistab John Deere’ist Palju õnne Tagakülg Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Mustpeade maja sai imeklaveri Süda viis haiglasse Savisaarega, kuni lõpuni Eesti lühiuudised lk 3 Prokuröri näpuviga tõi esimese punktivõidu Savisaarele (1) Oht saada ametist kõrvaldatud Jättis kapos ütlused andmata Male Politsei esitas MMSi müüjatele kahtlustused Mälumäng «Puhas kui prillikivi» Majandus Volkswageni juht astus tagasi Segaduses pangad liigutasid alusetult sadade tuhandete klientide raha Finantsinspektsioon: pangad peavad oma suutlikkusega tõsiselt tegelema Eesti Pank: seekord ei kukkunud kõige paremini välja Majanduse lühiuudised Välismaa Egiptus ostab algselt Venemaale mõeldud Mistralid endale Kus migrandid Euroopas elada tahavad? Oodatud ühendaja või kasulik idioot? Arvamus Tiia Kõnnussaar: aga kes eestlastest hoolib? Rasmus Lumi: ebatavalised valimised Kataloonias Liina Kersna: tõmbame jooned lõpuks murule! Andres Reimer: usun Savisaart Juhtkiri: põgenikekriisis liiguti sisuliste küsimusteni Päeva karikatuur Postimees 1910. aastal: päikese soojuse tarvitamisele-võtmisest Olesja Lagašina: kas Savisaareta Keskerakond kaotab venelaste hääled? Kultuur Uudne ja ligipääsetav Tarm Katkise Beethoveniga helilooja Sport Spordi lühiuudised Kohtunikud võitlesid välja selle, mis nagunii olemas Red Bull surus Ferrari nurka Turvalisem F1 naaseb mornilt Jaapanisse Flora läheb tiitlimängudele vastu ühe ründajaga Tarbija Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Poiss, kes unistab John Deere’ist Toidukuivati – sügishooaja tegija Tartu Raviretuusid said katsetest läbi Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita Linn siiski plaanib bussiliini üle Ihaste silla Raadi dendropargis seisab töö rahapuuduse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita

3 min lugemist
Tartu linn tõstis nii kooli- kui lasteaiaõpetajate palka. Pilt on illustratiivne. FOTO: Kristjan Teedema

Ehkki pea kõik Tartu põhikoolid pakuvad koolieelikuile võimalust käia enne esimesse klassi astumist aasta eelkoolis, ei pea haridusspetsialistid sellist üleõpetamist vajalikuks. Koolitee alustamiseks peaks saama piisavad oskused lasteaiast.

Tellijale Tellijale

Tartu 12 põhikoolist vaid kolm kooli ei korralda koolieelikutele eelkooli tunde. Teistes koolides toimub see tavaliselt kogu õppeaasta jooksul ühel õhtul nädalas, paar tundi järjest. Eelkoolide õppekavasid vaadates on sealsed tegevused tihti üks ühele samad, mis on ette nähtud ka lasteaia õppekavas, ent kohtab juba ka võõrkeeleõpet.

Tartu Variku kool on üks neist, mis eelkooli korraldab. Kooli direktor Peeter Kikas tõdes, et ehkki ta ise usub, et iga laps saab lasteaiast kõik kooliminekuks vajalikud teadmised kätte, pakub ta vanemate ülisuure huvi tõttu nende lastele võimalust eelkoolis käia.

23.09.2015 25.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto