Sisukord
Välismaa
Tänane leht
24.09.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Poiss, kes unistab John Deere’ist Palju õnne Tagakülg Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Mustpeade maja sai imeklaveri Süda viis haiglasse Savisaarega, kuni lõpuni Eesti lühiuudised lk 3 Prokuröri näpuviga tõi esimese punktivõidu Savisaarele (1) Oht saada ametist kõrvaldatud Jättis kapos ütlused andmata Male Politsei esitas MMSi müüjatele kahtlustused Mälumäng «Puhas kui prillikivi» Majandus Volkswageni juht astus tagasi Segaduses pangad liigutasid alusetult sadade tuhandete klientide raha Finantsinspektsioon: pangad peavad oma suutlikkusega tõsiselt tegelema Eesti Pank: seekord ei kukkunud kõige paremini välja Majanduse lühiuudised Välismaa Egiptus ostab algselt Venemaale mõeldud Mistralid endale Kus migrandid Euroopas elada tahavad? Oodatud ühendaja või kasulik idioot? Arvamus Tiia Kõnnussaar: aga kes eestlastest hoolib? Rasmus Lumi: ebatavalised valimised Kataloonias Liina Kersna: tõmbame jooned lõpuks murule! Andres Reimer: usun Savisaart Juhtkiri: põgenikekriisis liiguti sisuliste küsimusteni Päeva karikatuur Postimees 1910. aastal: päikese soojuse tarvitamisele-võtmisest Olesja Lagašina: kas Savisaareta Keskerakond kaotab venelaste hääled? Kultuur Uudne ja ligipääsetav Tarm Katkise Beethoveniga helilooja Sport Spordi lühiuudised Kohtunikud võitlesid välja selle, mis nagunii olemas Red Bull surus Ferrari nurka Turvalisem F1 naaseb mornilt Jaapanisse Flora läheb tiitlimängudele vastu ühe ründajaga Tarbija Tuntud kokk: töötavat inimest on alati ilus mitte ainult vaadata, vaid ka aidata Poiss, kes unistab John Deere’ist Toidukuivati – sügishooaja tegija Tartu Raviretuusid said katsetest läbi Lasteaialaps küpseb ka eelkoolita Linn siiski plaanib bussiliini üle Ihaste silla Raadi dendropargis seisab töö rahapuuduse taga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kus migrandid Euroopas elada tahavad?

2 min lugemist
Migrantide lapsed Horvaatia-Ungari piiril rongis. FOTO: AFP/SCANPIX

Samal ajal, kui ELi peaministrid ja riigipead asusid eile õhtul Brüsselis järjekordsel migratsiooniteemalisel ülemkogul arutama 120 000 pagulase ümberjagamist liikmesriikide vahel, vahendas uudisteagentuur AFP migrantide arvamusi Euroopa osade kohta.

Tellijale Tellijale

Migrantide eelistused Euroopas:

Rootsi, Norra, Soome - eldorado
Saksamaa - rikas
Austria - helde
Prantsusmaa - vaenulik
Ühendkuningriigid - raske pääseda
Lõuna-Euroopa - ei

Rootsi, Norra, Soome - eldorado

Kui välja arvata Taani, kes on võtnud immigrantide suhtes üha karmima hoiaku, on Põhjamaad paljudele unistuste maa

29-aastane süürlasest parfüümisegaja Hassan Torkmani rääkis Austrias Nickelsdorfi piiripunktis bussi oodates, et tema viib oma pere Rootsi. «Me oleme kuulnud, et sealne elu on tõeliselt hea, palgad on head ja tööd leidub.»

Hiljuti Helsingis asüüli palunud iraaklane valis aga Soome. «Rootsi on hea süürlastele, aga mitte iraaklastele, ma lugesin seda Facebookist,» kõlas põhjendus. Tänavu esimese poolaasta jooksul on Soome rahuldanud 54 ja Rootsi 33 protsenti iraaklaste varjupaigaavaldustest.

22-aastane arhitektiharidusega Omar Khaldi kavatseb suunduda Norrasse, sest enne teeleasumist võimalikke sihtkohti uurides avastas ta, et seal on pagulaste ooteajad lühimad.


Eelmine
Järgmine

Saksamaa - rikas

«Kui küsida süürlastelt ja afgaanidelt, kuhu nad lähevad, ütlevad nad: Saksamaa, Saksamaa, Saksamaa,» rääkis 29-aastane afgaan Yasin Hatami Viinis rongi oodates. Paljudel migrantidel on seal sugulased või sõbrad ees ning Saksamaa on lähemal kui Põhjamaad.

«Ma loodan, et jõuan Saksamaale varsti, sest olen kogu oma raha ära kulutanud,» rääkis 23-aastane süürlane Mohamed Ungari-Horvaatia piiril.


Eelmine
Järgmine

Austria - helde

Paljud migrandid on näinud videolõike pagulaste soojast vastuvõtust Austrias, kuid enamiku silmis on see endiselt transiitriik.

«Ma nägin televisioonist, et austerlased on helde rahvas,» jutustas Horvaatia-Sloveenia piiril süürlasest habemeajaja Ahmad. «Nad ütlevad: «Igas Austria kodus on nüüd süürlasele tuba.»» Ahmad kaalub, kas minna Austriasse või Hollandisse.


Eelmine
Järgmine

Prantsusmaa - vaenulik

Hoolimata vabaduse, võrdsuse ja vendluse motost ei tundu Prantsusmaa migrante köitvat – nad pelgavad, et neid ei taheta seal, samuti keelebarjääri, eelistades riike, kus räägitakse rohkem inglise keelt.

Bregana piiripunkti läbinud endine Carrefouri poeketi töötaja Wael Noor siiski kaalus Prantsusmaad kui oma endise tööandja riiki. «Ma olen kuulnud, et see on suurepärane koht kunstile ja kunstnikele,» rääkis Noor, kes on ka muusik. «Kuid ma olen kuulnud, et Pariisis on räpaseid ja ohtlikke kohti, on see tõsi?»


Eelmine
Järgmine

Ühendkuningriigid - raske pääseda

Ühendkuningriiki näevad migrandid küll sama ihaldusväärsena kui Saksamaad ja Põhjamaid, kuid peavad sinna pääsemist raskeks.

«Seal on tööd ja saab kergesti äri asutada,» teab afgaan, kes on hoolimata takistustest Calais's otsustanud just sinna minna.

Torkmani aga ütleb, et tahaks sinna, kuid see on liiga kaugel.


Eelmine
Järgmine

Lõuna-Euroopa - ei

Mitte ükski migrantidest, kellega AFP rääkis, ei soovinud minna või jääda Lõuna-Euroopasse.

«Seal on vaesed inimesed, nad ei saa meid vastu võtta nii nagu Saksamaa või Norra,» iseloomustas 23-aastane psühholoogiatudeng Mahmud Haji Hispaaniat.

«Itaalia on ilus riik, aga nende majandus pole heas seisus,» arvas Omar Khaldi.


Eelmine
Järgmine
23.09.2015 25.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto