Sisukord
Arvamus
Postimees
25.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Palju õnne Õpetajad saavad mulluse tapmise ajel õiguse laste kotte läbi otsida 25. 09 esikas Võsukese lasteaed lustib velovankriga Savisaar tegi haiglatoast staabi Tagakülg ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama Rand ja Tuulberg, suurtellijate lemmik Majandus Majanduse lühiuudised Volkswagen võltsis tulemusi ka Euroopas Venemaa järelevalve lõi Eesti raudteefirma rajalt maha Välismaa Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad NATO peasekretär arvustas Venemaa tegevust Süürias EL astus sammu kriisi lahendamise poole Esimene hadž jääb tihti viimaseks Välismaa lühiuudised Arvamus Lugeja kiri: kas tõesti ei ole inimlikku lahendust? Raul Rebane: skandaal käib. Mis edasi? Dagmar Lamp: mürk ja inimlik vastutus Juhtkiri: küsime Savisaarelt konkreetseid vastuseid Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel Henrik Roonemaa: tissid ja sissid kahte eurot küsimas Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik Kultuur Alasti kehalise tund vabal laval Sport Spordi lühiuudised 25.09 Jalgpallikoondisega liitub veel üks rootslane Kriisa loodab veel meistriliigas mängida Hea vorm ei tähenda kõrget kohta Kuidas on kodune jalgpalliliiga pea peale pööratud? Tarbija Esimene hadž jääb tihti viimaseks Tartu Ees ootab mürisev nädalalõpp Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi Politseimaja juurde on kavas rajada ärikvartal «Alusetu laim» ja muud rabavad moosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik

4 min lugemist
Vandeadvokaat ja riigimees Jüri Raidla. FOTO: Mihkel Maripuu /Postimees

Eesti riigipidajate õiguslembus on arenenud õiguslikuks fetišismiks. Selle fetiši tulemuseks on ühiskonda ahistav õigusloome ja ülereguleeritus, mis kurnab kogu ühiskonda, eriti aga ettevõtlust, kirjutab justiitsministri õigusloome nõukoja esimees Jüri Raidla.

Tellijale Tellijale

Olime 90ndatel aastatel paljuski vabamad kui praegu. Ülereguleerimisega on võetud kodanikult suur hulk vabadust ja pealehakkamist. Superõigus lämmatab initsiatiivi.

90ndate aastate alguse õigusloomes oli ülisuur kiirus omaette väärtus. See väärtus kestis teatavate mööndustega kuni aastani 2002, millest alates on õigusloomeline kiirus muutunud väärtusetuks või isegi pigem vastupidi. Seda sel lihtsal põhjusel, et võlaõigusseaduse jõustumisega sai Eesti uus õiguskord valmis ning alates sellest hetkest puudub igasugune vajadus õigusloomeliseks tormamiseks, ma mõtlen pidevaks uute eelnõude tootmiseks, alaliseks seaduste täiendamiseks, muutmiseks ja parandamiseks.

Elame justkui kolmes paralleelmaailmas – poliitilises, õiguslikus ja tegelikus –, kusjuures aeg-ajalt jääb ebaselgeks, millises maailmas me konkreetsel ajahetkel asume.

24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto