Sisukord
Välismaa
Tänane leht
25.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Palju õnne Õpetajad saavad mulluse tapmise ajel õiguse laste kotte läbi otsida 25. 09 esikas Võsukese lasteaed lustib velovankriga Savisaar tegi haiglatoast staabi Tagakülg ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama Rand ja Tuulberg, suurtellijate lemmik Majandus Majanduse lühiuudised Volkswagen võltsis tulemusi ka Euroopas Venemaa järelevalve lõi Eesti raudteefirma rajalt maha Välismaa Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad NATO peasekretär arvustas Venemaa tegevust Süürias EL astus sammu kriisi lahendamise poole Esimene hadž jääb tihti viimaseks Välismaa lühiuudised Arvamus Lugeja kiri: kas tõesti ei ole inimlikku lahendust? Raul Rebane: skandaal käib. Mis edasi? Dagmar Lamp: mürk ja inimlik vastutus Juhtkiri: küsime Savisaarelt konkreetseid vastuseid Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel Henrik Roonemaa: tissid ja sissid kahte eurot küsimas Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik Kultuur Alasti kehalise tund vabal laval Sport Spordi lühiuudised 25.09 Jalgpallikoondisega liitub veel üks rootslane Kriisa loodab veel meistriliigas mängida Hea vorm ei tähenda kõrget kohta Kuidas on kodune jalgpalliliiga pea peale pööratud? Tarbija Esimene hadž jääb tihti viimaseks Tartu Ees ootab mürisev nädalalõpp Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi Politseimaja juurde on kavas rajada ärikvartal «Alusetu laim» ja muud rabavad moosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad

5 min lugemist
Korduvalt Süürias käinud Nagieb Khaja hinnangul oleks lääneriigid pidanud rajama seal lennukeelutsooni, mis oleks tema hinnangul kohalikud lääne suhtes positiivsemaks muutnud. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui inimesed räägivad islamist kui ebanormaalsest vägivallausust, unustavad nad oma ajaloo, sest inimesed on hoolimata usust alati olnud võimelised metsikusi korda saatma, rääkis Kopenhaageni kohvikus Postimehele antud intervjuus afgaani päritolu Taani ajakirjanik ja filmitegija Nagieb Khaja.

Tellijale Tellijale

-Mis on need põhjused, mis sunnivad noort inimest, kes elab Taanis – jõukas ja turvalises ühiskonnas –, minema Süüriasse või Iraaki ja seal ühinema Islamiriigiga?

Siin on palju erinevaid faktoreid ja üldistada ei saa, aga on teatud ühised jooned. Need on noored, kes on oma elus pettunud – mis siis, et kasvanud üles heaoluriigis. Nad võrdlevad end teiste samaealistega ja tunnevad, et on kui teise klassi kodanikud. Läbi kukkunud kooliga, oma eluga. Teistel on võib-olla haridus ja töö, aga nad tunnevad end ikka võõrandununa. Nende jaoks on see võimalus minna kohta, kus võib tunda end peaaegu üliinimesena. Nad ei muutu mitte ainult normaalseks inimeseks, vaid paremaks kui siin. Nad saavad osaks islamiühiskonnast ehk umma'st, kus tunnevad end väärtustatuna. Mõnedel on muidugi religioosne faktor: paljud usuvad siiralt, et loovadki uue islamiriigi, mis vabastab moslemid võõramaise rõhumise alt.

24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto