Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
25.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Palju õnne Õpetajad saavad mulluse tapmise ajel õiguse laste kotte läbi otsida 25. 09 esikas Võsukese lasteaed lustib velovankriga Savisaar tegi haiglatoast staabi Tagakülg ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama Rand ja Tuulberg, suurtellijate lemmik Majandus Majanduse lühiuudised Volkswagen võltsis tulemusi ka Euroopas Venemaa järelevalve lõi Eesti raudteefirma rajalt maha Välismaa Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad NATO peasekretär arvustas Venemaa tegevust Süürias EL astus sammu kriisi lahendamise poole Esimene hadž jääb tihti viimaseks Välismaa lühiuudised Arvamus Lugeja kiri: kas tõesti ei ole inimlikku lahendust? Raul Rebane: skandaal käib. Mis edasi? Dagmar Lamp: mürk ja inimlik vastutus Juhtkiri: küsime Savisaarelt konkreetseid vastuseid Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel Henrik Roonemaa: tissid ja sissid kahte eurot küsimas Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik Kultuur Alasti kehalise tund vabal laval Sport Spordi lühiuudised 25.09 Jalgpallikoondisega liitub veel üks rootslane Kriisa loodab veel meistriliigas mängida Hea vorm ei tähenda kõrget kohta Kuidas on kodune jalgpalliliiga pea peale pööratud? Tarbija Esimene hadž jääb tihti viimaseks Tartu Ees ootab mürisev nädalalõpp Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi Politseimaja juurde on kavas rajada ärikvartal «Alusetu laim» ja muud rabavad moosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi

8 min lugemist
Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets ei näe, et haridussüsteemis pagulaste koolitamisel suuri probleeme tekiks. Pigem on küsimus selles, kas kohalikud võtavad nad omaks, et pagulaslapsed ei jääks isolatsiooni ja neil säiliks õpihuvi. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Raatuse kool võttis sel sügisel vastu esimesed pagulastest õpilased. Päevapealt pidi kool hakkama nuputama, kuidas asuda neid õpetama, põrkudes kitsaskohtadega, mida pole seni riiklikul tasandil põhjalikult läbi mõeldud. Tartu Postimees uuris haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa käest, millised on lahendused.

Tellijale Tellijale

Milline on tavaliselt pagulaslaste hariduslik taust, kui kaua on nad sõja tõttu haridusest eemal olnud ja millist õpet pagulaslaagrites saanud?

Elu on näidanud, et nad on tõesti väga õpihimulised. Loomulikult on õppekavad riigiti erinevad, aga kõige olulisem on, et laps saab eesti keele selgeks, temaga tehakse arenguvestlus ja siis saab individuaalse õppekava koostada.

24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto