Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets ei näe, et haridussüsteemis pagulaste koolitamisel suuri probleeme tekiks. Pigem on küsimus selles, kas kohalikud võtavad nad omaks, et pagulaslapsed ei jääks isolatsiooni ja neil säiliks õpihuvi. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Raatuse kool võttis sel sügisel vastu esimesed pagulastest õpilased. Päevapealt pidi kool hakkama nuputama, kuidas asuda neid õpetama, põrkudes kitsaskohtadega, mida pole seni riiklikul tasandil põhjalikult läbi mõeldud. Tartu Postimees uuris haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa käest, millised on lahendused.

Tellijale Tellijale

Milline on tavaliselt pagulaslaste hariduslik taust, kui kaua on nad sõja tõttu haridusest eemal olnud ja millist õpet pagulaslaagrites saanud?

Elu on näidanud, et nad on tõesti väga õpihimulised. Loomulikult on õppekavad riigiti erinevad, aga kõige olulisem on, et laps saab eesti keele selgeks, temaga tehakse arenguvestlus ja siis saab individuaalse õppekava koostada.

24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto