Sisukord
Uudised
Postimees
25.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Palju õnne Õpetajad saavad mulluse tapmise ajel õiguse laste kotte läbi otsida 25. 09 esikas Võsukese lasteaed lustib velovankriga Savisaar tegi haiglatoast staabi Tagakülg ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama Rand ja Tuulberg, suurtellijate lemmik Majandus Majanduse lühiuudised Volkswagen võltsis tulemusi ka Euroopas Venemaa järelevalve lõi Eesti raudteefirma rajalt maha Välismaa Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad NATO peasekretär arvustas Venemaa tegevust Süürias EL astus sammu kriisi lahendamise poole Esimene hadž jääb tihti viimaseks Välismaa lühiuudised Arvamus Lugeja kiri: kas tõesti ei ole inimlikku lahendust? Raul Rebane: skandaal käib. Mis edasi? Dagmar Lamp: mürk ja inimlik vastutus Juhtkiri: küsime Savisaarelt konkreetseid vastuseid Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel Henrik Roonemaa: tissid ja sissid kahte eurot küsimas Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik Kultuur Alasti kehalise tund vabal laval Sport Spordi lühiuudised 25.09 Jalgpallikoondisega liitub veel üks rootslane Kriisa loodab veel meistriliigas mängida Hea vorm ei tähenda kõrget kohta Kuidas on kodune jalgpalliliiga pea peale pööratud? Tarbija Esimene hadž jääb tihti viimaseks Tartu Ees ootab mürisev nädalalõpp Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi Politseimaja juurde on kavas rajada ärikvartal «Alusetu laim» ja muud rabavad moosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama

2 min lugemist

Telemaja kolmandal korrusel on üks stuudio sisustatud nagu mõnus Eesti kodu. Köök, elutuba, pehme diivan. Skandinaavialikult tagasihoidlike vormide ja värvidega sisekujundust ilmestab neljas nurk, kus mustal sametil veiklevad ööklubilikud värvilised tulukesed. Esmaspäeva hommikul läheb siit eetrisse ERRi uus venekeelne kanal ETV+.

Peatoimetaja Darja Saar juhib enam kui sajaliikmelist meeskonda, kanali programmi aastaseks maksumuseks on arvestatud 3,6 miljonit eurot (ERRi 2015. aasta eelarve). Selle, suurte teleriikide mõistes olematu ressursiga hakkab tööle täiemõõduline telekanal, mis edastab ööpäevas 20 tundi programmi, sealhulgas üheksa unikaalset omasaadet.

«Tegemist on pikaajalise missiooniprojektiga, mis edastab objektiivset venekeelset infot. Maailmas selliseid just väga palju ei ole,» ütles ERRi juhatuse liiga Ainar Ruussaar. Telekanali loomisest alates on see koos oma peatoimetajaga sattunud terava rahvusvahelise tähelepanu alla, seda on märganud muuhulgas näiteks BBC ja Reuters. Ka neljapäeval telemajas toimunud pressikonverentsil kõlasid poliitiliselt laetud küsimused, isegi venekeelne hüüatus «Kellele kuulub Krimm!?».

Saar, naeratav, kuid ilmselgelt unevõlas, distantseeris kanali poliitikast, öeldes, et ETV+ peamine eesmärk on mitte jätta vaatajaid ükskõikseks. «Olgu meie vaatajad eesti- või venekeelsed, neil peab tekkima tunne: see teema puudutab mind, ma olen osa sellest ühiskonnast,» rõhutas Saar. «Andsin oma toimetajatele ülesande: kui sa räägid, siis sellest, mis inimesi puudutab.»

Ei Ruussaar ega Saar soovinud öelda, millist vaatajate arvu verivärske telekanal endale eesmärgiks seab. Sellegipoolest on ERRil ettekujutus, kui mõjukas peab ETV+ Eesti meedias pooleteise aasta pärast olema (vt faktikasti).

Venekeelsetest telekanalitest – aga see on turg, kus ETV+ peab ennast tõestama – on vaadatuim PBK. Eelmise aasta oktoobris kulus 21 protsenti mitte-eestlaste telerivaatamise ajast sellel kanalil (TNS Emor). «Ma väga vabandan teiste telekanalite ees, kui silmapaarid, mis tavaliselt nende programmi vaatavad, jälgivad esmaspäeval ETV+,» ütles Saar. Telekanali loomisel tehtud auditooriumiuuring näitas, et 65 protsenti eesti venekeelsest elanikkonnast ootab ETV+ tulekut. «Me ei võistle teistega, me võistleme iseendaga,» rõhutas Saar kanali loomingulist kreedot.

ETV+ stardib esmaspäeval kell 6.55 hommikuprogrammiga «Kofe+» (vt pilti). Õhtuse nn prime time’i juhatavad kell 19.00 sisse Anna Sapronenko ja Andrei Titov meelelahutussaatega «Sinu õhtu». Kell 20.00 järgneb venekeelne «Aktuaalne kaamera», pärast mida algab omasaadete vöönd. Esmaspäeval on selleks «Reisid Marija Viega», kus fotograaf ja dokumentaalfilmirežissöör Vie avastab Eesti loodust.

Iga telekanali uhkust, uuriva ajakirjanduse saadet «Noateral» juhib Postimehe vene toimetuse ajakirjanik Olesja Lagašina, vigurpealkirjaga kokasaates «Фунт liha» lööb kaasa Ksenia Repson-Deforge Postimehest. Lisaks kultuurisaade «Rabarber», igapäevaelu rõõme-muresid lahkav «Puudutab kõiki», viktoriin «Kes küsib» ning moekunstnik Oksana Tanditi autorisaade «Kreatiiv».

Ühegi endast lugupidava telekanali programmist ei tohi puududa ka spordisaated ja -ülekanded. Filmiprogrammist leiab nii aegumatut klassikat («Viimne reliikvia», «Kapten Granti lapsed») kui ka uusimat vene kino.

ETV+

ETV+ on enamasti varustatud subtiitritega, selle leiab juba praegu kõigi legaalsete kaabelteleoperaatorite kanaliloendist ja vabalevis 7. kanalil. Kuni esmaspäevani jooksevad sellel portaali rus.err.ee uudised ja kõlab Raadio 4 programm. Kanali leidmiseks paluge abi oma kaablioperaatorilt.

ETV+ eesmärgid 2016. aasta lõpuks (ERRi 2015. aasta eelarve põhjal)

75 protsenti Eestis elavatest venekeelsetest elanikest teab selle kanali olemasolust;

50 protsenti sihtrühmast vaatab seda nädalas vähemalt 30 minutit;

65 protsenti Eestis elavatest venekeelsetest elanikest on viimase poole aasta jooksul kanalit vähemalt korra vaadanud;

65 protsenti kanali regulaarsetest jälgijatest peab seda kanalit usaldusväärseks või pigem usaldusväärseks.

Seotud lood
24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto