Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Palju õnne Õpetajad saavad mulluse tapmise ajel õiguse laste kotte läbi otsida 25. 09 esikas Võsukese lasteaed lustib velovankriga Savisaar tegi haiglatoast staabi Tagakülg ETV+ hakkab Eesti ühiskonda ühendama Rand ja Tuulberg, suurtellijate lemmik Majandus Majanduse lühiuudised Volkswagen võltsis tulemusi ka Euroopas Venemaa järelevalve lõi Eesti raudteefirma rajalt maha Välismaa Taani režissöör: Lähis-Ida rahvastest võivad saada meie sõbrad NATO peasekretär arvustas Venemaa tegevust Süürias EL astus sammu kriisi lahendamise poole Esimene hadž jääb tihti viimaseks Välismaa lühiuudised Arvamus Lugeja kiri: kas tõesti ei ole inimlikku lahendust? Raul Rebane: skandaal käib. Mis edasi? Dagmar Lamp: mürk ja inimlik vastutus Juhtkiri: küsime Savisaarelt konkreetseid vastuseid Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel Henrik Roonemaa: tissid ja sissid kahte eurot küsimas Jüri Raidla: nii palju seadust kui vajalik, nii vähe kui võimalik Kultuur Alasti kehalise tund vabal laval Sport Spordi lühiuudised 25.09 Jalgpallikoondisega liitub veel üks rootslane Kriisa loodab veel meistriliigas mängida Hea vorm ei tähenda kõrget kohta Kuidas on kodune jalgpalliliiga pea peale pööratud? Tarbija Esimene hadž jääb tihti viimaseks Tartu Ees ootab mürisev nädalalõpp Mart Laidmets: aitame pagulaslapsi nagu kõiki teisi Eesti õpilasi Politseimaja juurde on kavas rajada ärikvartal «Alusetu laim» ja muud rabavad moosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: viina eest miljonilisi allkirju Võrus; surnuksjoomine Nõmmel

1 min lugemist

Võrust, 24. sept. (Oma kaastööliselt). Neljapäeva õhtul juhtus Võrus huvitav lugu. Ühes restoranis viibis võrulane P., kellel oli taskus kaks poolemiljonilist vekslit. Vekslitele laskis ta kõrtsi kutsutud kolmel alaealisel poisikesel alla kirjutada, ostes selle eest poisikestele viina ja õlut.

Juhuslikult sattus kõrtsi ka krim.-politseinik, kes märkas asja ja P. käest vekslid ära võttis ning alaealiste allkirjad kustutas. Nagu hiljem selgus, oli vekslid P. kätte annud üks Võru tuntud naisterahvas, kelle nimi algab samuti P-ga. Viimane kuulus ühe põllumajandusliku ühisuse ametkonda, kus hiljuti tuli ilmsiks puudujääke ja kus nimetatud preili seepärast vallandati. Võrulased ja politsei arvavad, et nimetatud preili vekslitele kokku 1 miljoni krooni ulatuses laskis alaealistel alla kirjutada teatava tagamõttega, et nimetatud ühisusega asju likvideerida. Kuna politsei võttis asja «edasiarendamise» oma kätte, on sellele veksliloole oodata järge kohtu korras.

Surnuksjoomine Nõmmel

Kolm keskealist meest, Tobras, Lemvalts ja soomlane Nougas võtsid neljapäeval öö läbi Tallinnas viina. Vastu hommikut sõitsid nad autol Nõmmele, kus pummeldamine jätkus «Madriidi» kabinetis kuni reede lõunani. Siis oli meeste janu juba kustutatud ja heideti kabinetti magama. Uni oli peale suurt väsimust muidugi raske ja kui mehi äratati, ärkas neist ainult 2, kuna Tobras jäi surnult lamama. Arst konstateeris, et liigne alkoholi tarvitamine on põhjustanud südamerabanduse. O. Tobras oli 34 aastane.

PM 25.09.1932

Seotud lood
24.09.2015 26.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto