Kui kõige parem on liiga noor

Pekingi olümpial kuldmedali võitnud He Kexin (keskel) on üks neist Hiina võimlejatest, kelle puhul kaheldi, et ta on noorem kui 16-aastane. FOTO: SCANPIX

NOORED SPORDIS. Meie põhjanaabritel on sirgumas tõeline jooksuime: 17-aastane Alisa Vainio läbis hiljuti oma elu esimese maratoni ja sai ajaks suurepärase 2:33.24, olümpianorm on 2:42.00. «Tahtsin pärast koolieksameid auru välja lasta,» kommenteeris ta ise oma tulemust tagasihoidlikult. Võrdluseks, Eestis on temast kiiremini jooksnud vaid Jane Salumäe, soomlannade seas pole viimastel aastakümnetel niisugust tulemust keegi saavutanud. Seega on ta praegu Soome parim naismaratoonar, kuid ometi ei ole tal järgmisel suvel peetavatele Rio olümpiamängudele asja, sest vanus ei luba — olümpial tohib maratonil osaleda alates 20. eluaastast.

Tellijale Tellijale

Rumeenlannast iluvõimlemise olümpiavõitja Daniela Silivas rääkis, et tema arvamust ei küsinud 1980ndatel keegi, anti vaid uus pass. «Tuli üks alaliidu inimene ja ütles: vaata oma passi, nüüd oled sa 15-aastane, mitte 13. Mul polnud mingi võimalust selle üle otsustada, olin laps. Riik tahtis medaleid ja kõik, kes alaga seotud olid, teadsid toimuvast,» sõnas Silivas pärast karjääri lõpetamist. 1988. aasta Souli olümpial võitis ta kolm kulda.

25.09.2015 28.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto