Keskerakonna ootamatu kihk sularaha järele

Ardo Ojasalu FOTO: Peeter Langovits

Keskerakond deklareeris mulluses aastaaruandes ebatavaliselt suure, enam kui 174 000-eurose sularahajäägi, samas kui partei arvelduskontodel on vaid 41 000 eurot. Teiste erakondadega võrreldes on Keskerakonnal sularaha kümneid kordi rohkem.

Tellijale Tellijale

Teoretiseerides – milleks ühele parteile nii suur hulk sularaha? Selleks et seda legaliseerida ja n-ö puhtaks pesta: maksta tagasi valimiskulusid ja muid arveid ning küsida «võlgu jäänutelt» samal ajal puuduv summa tagasi. Näiteks võib erakond olla saanud hädavajalikul hetkel 50 000 eurot kulude katteks, millest osa või kõik tuleb andjale hiljem tagastada. Aga seda mitte ametliku ülekandega. Nimesid ja seoseid ei jää. Kunagi varem pole Keskerakond seesugust sularaha kühveldamist korraldanud.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon pöördus Keskerakonna poole septembri alguses, pidades mulluse majandusaasta aruande järgi erakonna kassas olevat sularahajääki tavatult suureks. Kui 2013. aasta lõpus oli partei sularahajääk kassas veidi üle 59 000 euro, siis eelmise aasta lõpuks oli seda juba 174 427 eurot.

25.09.2015 28.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto