lk4 laiem veerg

Tallinna Sadam saab poliitikuteta nõukogu

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal nimetas Tallinna Sadama nõukogu uuteks liikmeteks vandeadvokaat Aare Targa, audiitor Urmas Kaarlepi, ettevõtjad Mart Luige ja Üllar Jaaksoo, majandusministeeriumi kantsleri Merike Saksa ning rahandusministeeriumi asekantsleri Agris Peedu.

Nõukogu liikmetest pooled on lisatud rahandusminister Sven Sesteri ettepanekul. Majandusministri sõnul lähtusid nad koos Sesteriga nõukogu koostades põhimõttest, et kokku saaksid erinevate valdkondade asjatundjad.

Michali sõnul on nõukogu esmasteks ülesanneteks Tallinna Sadamale uue juhtkonna otsimine ning ettevõtte tegevuse ja võetud kohustuste, eeskätt parvlaevalepingute täitmise jälgimine.

Rahandusminister Sester lisas, et tal on uutele nõukogu liikmetele kaks ootust. «Üle tuleb vaadata kahtlustusega hõlmatud ja muud Tallinna Sadamat puudutavad ebaharilikud tehingud, selgitada välja ühingule tekitatud kahju ning selle kõrvaldamise ja hüvitamise võimalused. Teine lähiaja ülesanne on leida Tallinna Sadamale asjatundlik ja usaldusväärne juhatus,» kirjeldas ta.

Ettevõtja Mart Luik rõhutas, et ei lähe nõukogusse kummitempliks. «Esimene asi on vaadata läbi Tallinna Sadama täna kehtivad lepingud. Teine muidugi ettevõttele uue juhtkonna leidmine,» ütles Luik.

Aare Tark on rahvusvahelisele äriõigusele keskendunud advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene vanempartner; Urmas Kaarlep on tegutsenud vandeaudiitorina ja on Henley Business Services (Estonia) OÜ partner ning varem PricewaterhouseCoopersi partner. Mart Luik on ettevõtja. Ta on olnud Postimehe vastutav väljaandja, juhtinud TV3 kanaleid Eestis ja Sloveenias ning ettevõtet Venemaal. Üllar Jaaksoo on NOW! Innovationsi tegevjuht ning juhtinud Tele2 Eestit ja Ajakirjade Kirjastust. Merike Saks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler, Agris Peedu rahandusministeeriumi asekantsler. Aivar Õepa

Estonian Airist saab AS Nordic Aviation Group

Riigi asutatava uue Eesti rahvusliku lennufirma nimeks saab AS Nordic Aviation Group ja olemasolevate lennukite omanikfirma nimeks OÜ Transpordi Varahaldus, ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda.

Lähiajal registreeritakse ettevõte Ruuda sõnul ka äriregistris. Valitsus volitas septembri algul majandus- ja taristuministrit asutama riigi aktsiaseltsi kapitaliga 40,7 miljonit eurot. Loodava ettevõtte põhieesmärk on lennundusgrupi moodustamine ja grupi sees struktuuri ülesehitamine, et oleks võimalik teenindada nii kodumaist lennuturgu kui ka teistele lennuettevõtetele teenust osutada.

Riik plaanib ümberkorralduste käigus asutada ka 32 miljoni euro suuruse aktsiakapitaliga valdusettevõtte, kuhu viib Kanada krediteerimisagentuurilt üle Estonian Airi lennukite krediidilepingu koos lennukitelt tasutud deposiidiga. Riigiabi negatiivse otsuse korral hakkab grupp Eesti turu teenindamiseks iseseisvalt lende tellima. Riigiabi positiivse otsuse korral liidetakse Estonian Air loodava grupiga ja sisse pandud kapitaliga maksab Estonian Air tagasi riigi antud laenu, mis on samuti 40,7 miljonit eurot. BNS

Tagasi üles