R, 8.12.2023

Aasta kestnud vahetussaaga sai kiire lõpu

Risto Berendson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aasta Venemaal vangistuses olnud Eston Kohver oli laupäeva pärastlõunal siseminister Hanno Pevkuri ja kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu saatel kaitsepolitsei Lõuna osakonnas Tartus kolm minutit ajakirjanike ees, kuid temalt küsimusi küsida ei saanud. Seejärel lubati mehel minna oma perekonna juurde.
Aasta Venemaal vangistuses olnud Eston Kohver oli laupäeva pärastlõunal siseminister Hanno Pevkuri ja kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu saatel kaitsepolitsei Lõuna osakonnas Tartus kolm minutit ajakirjanike ees, kuid temalt küsimusi küsida ei saanud. Seejärel lubati mehel minna oma perekonna juurde. Foto: Margus Ansu

Reede päevaks oli aasta kestnud operatsiooniga Eston Kohvri vabastamiseks lõpuks kõik selge. Pärast seda, kui president Toomas Hendrik Ilves oli andnud armu riigireetur Aleksei Dressenile ja president Vladimir Putin Venemaa poolelt «spioon» Kohvrile.

«Me oleme kindlasti plussis,» rõõmustas vahetusoperatsiooniga seotud inimene. Ta pidas silmas, et kui spionaažis süüdi mõistetud Kohver veetis Venemaal vanglas aasta, siis tema vahetuskaup, riigireeturist kaitsepolitseinik Dressen Eestis tervelt kolm aastat. Ja maksumaksja rahakoti kulul vangis istumine kestnuks veel pikalt.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles