Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristel Vilbaste: sõda meis enestes

3 min lugemist
Kristel Vilbaste FOTO: Elmo Riig / Sakala

Probleem pole mitte MMSis, vaid pigem selles, et meie keskkonda ja toitu mürgitatakse ja nendest tulenevad tervisehädad, mida ravimitega ravida ei saa. Inimesed on hädas ja otsivad raviks ükskõik mida, kirjutab loodusajakirjanik Kristel Vilbaste.

Tellijale Tellijale

Ajakirjanikke õpetatakse, et lugu kirjutades pead sa kuulama ära mõlema poole argumendid ja poolt valimata kirjutama sellest ülevaatliku neutraalse loo, andmaks lugejaile võimalust ise hinnanguid anda ja kujundada. Emotsioonideta. Selline on meie ajakirjandustava.

Seepärast on viimasel ajal kummaline näha meedia poolt ilma kohtuotsuseta häbipinki naelutatuid. Olgu selleks pagulasteema, MMS või altkäemaksuskandaalid.

Kes iganes mahatehtuid kaitsma hakkavad, need on kaassüüdlased. Just nagu peaks kogu ühiskond valima poole.

MMSi ümber toimuv on vaid üks inimesi lõhestavatest ja riiki kahte lehte löövatest skandaalidest, mille puhul «kui sa pole meie poolt, siis oled vastu». Just nagu inimesed enam oma peaga mõelda ei võikski. Mul on sügavalt kahju neist inimestest, kes on kaebamiste peale kaotanud oma töö, inimestest, kes on otsinud kõikvõimalikku abi hättasattunud ja lootuse kaotanud kaaskodanikele.

Ehk tasuks siinkohal natuke mõelda.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto