Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool

2 min lugemist
Tallinna Ülikooli senine rektor Tiit Land. FOTO: Mihkel Maripuu

Vastuseks Joel Starkopfi arvamusloole «Kõrgkoolide liitmine toimugu sisulise väärtuse järgi» (PM 18.09) kirjutab TLÜ rektor Tiit Land, et TLÜ ei hakka õpetama arste ega õdesid, küll aga seda, kuidas ise tervena püsida ning aidata ka teistel terve olla. 

Tellijale Tellijale

Gunnar Oki hiljutine raport soovitab liita tervishoiu kõrgkoolid Tallinna Ülikooliga. Olen päri kriitikutega, et see liitmine ei parandaks Eesti meditsiiniharidust. Jah, kindlasti pole meie eelistus laiendada tegevust meditsiini valdkonda. Küll oleme huvitatud keskendumisest terviseteadustele.

On mitu eriala, mida õpetatakse Tallinna Ülikoolis ja ka raportis nimetatud asutustes, mis ei ole klassikalised meditsiinierialad, vaid kas tervist arendavad, haigusi ennetavad või seotud sotsiaal- ja hoolekande tugiteenustega – näiteks haiglaravi lõppedes saab määravaks pigem tugev sotsiaalsüsteem, mis aitab märgata ja aidata ise endaga mitte hakkama saavat inimest.

Me õpetame juba praegu sotsiaaltööd, demograafiat, puhkusekorraldust, liiklusohutust, koolitame treenereid ning tervisejuhte omavalitsustesse ja terveid inimesi nõustama.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto