Sisukord
Kolumnistid
Postimees
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina

5 min lugemist
Olev Remsu FOTO: Ergo Kuld

Pööraste sündmuste ajal, nagu me elame, oleks pöörane variant, kui Edgar Savisaar paluks poliitilist varjupaika ühes naaberriigis ning kirjutaks ausalt ära oma rolli laulva revolutsiooni loos, kirjutab kolumnist Olev Remsu.

Tellijale Tellijale

Esmalt teile jõudsat parenemist kõigist haigustest, Edgar Savisaar!

Kunagi ammu ütles ülikooli autoriteetne orientalistikaõppejõud Linnart Mäll, et kaugõppijadki võivad teha heal tasemel diplomitöö, näiteks Edgar Savisaar. Väga vähesed üliõpilased julgesid noil kaugetel aegadel kirjutada esmalt töö valmis ning otsida endale seejärel juhendaja. Savisaar talitanud just nii.

Sellest alates olen ma Savisaarel silma peal hoidnud. Tema kui õpilasmaleva komandöri nii-öelda seksilood ajakirjas Noorus tõmbasid kaasa. Hea sulg, lähenemine sügavuti. Ehkki tekitasid ka kõhklusi. Vahest on Moskvast tulnud salakorraldus tõmmata noorus eemale poliitikast, las pigem armatsevad!? Mina jagasin NLKP liikmed kommunistideks ja parteilasteks, näiteks EKP viimastest valdavalt koosneski. Parteilased ajasid lihtsalt pikka rubla taga, Savisaar tundus oma kirjutiste järgi olevat maailmavaateline kommunist, pealegi veel eurokommunistliku varjundiga. Üsna loogiliselt kasvasid sellisest positsioonist välja Savisaare perestroikaartiklid peamiselt ajakirjas Vikerkaar, ja nende eest teenis ta õigusega Juhan Smuuli preemia, meie kõrgeima tunnustuse kirjanduse alal.

Perestroikat tehti teatavasti Nõukogude Liidu säilitamiseks ja uuendamiseks, ent see sobis ka riigi õõnestamiseks. Raske oli juba toona määrata, milline soov Savisaare sulge juhtis. Ja vahest oli see üldse eneseteostus, milleks aeg uut võimalust pakkus?

Savisaare organisaatorivõimed Rahvarinde ja hiljem Keskerakonna loomisel on lihtsalt imetlusväärsed. Selles vallas tõstaksin ma ta Jaan Tõnissoni kõrvale.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto