Sisukord
Tarbija
Postimees
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni

3 min lugemist
Prillid pähe ja oma maailma – tulevikus avaneb elutubades selline vaatepilt. FOTO: Reuters/ScanPix

Nii nagu iga revolutsiooni eel, öeldakse ka virtuaalreaalsusest (VR) rääkides, et see on tulnud, et jääda. Esimesed sammud on tehtud: maailmas populaarsed, kuid Eestis esialgu ametlikult kättesaamatud Netflix ja Hulu võimaldavad õige pea Oculus RV virtuaalreaalsusprille kasutades pakutavat vaadata. Esialgu küll kahedimensiooniliselt, kuid õige pea peaks vaatajani jõudma ka esimesed kolmemõõtmelised filmid ja saated, mille sees saab vaataja reaalselt olla.

Tellijale Tellijale

Kuigi praegu veel pole VR-prillid nii levinud kui näiteks mobiiltelefonid, vahendab portaal broadcastnow.co.uk konsultatsioonifirma KZero hinnangut, et 2018. aastaks on sellel tehnikal 171 miljonit üleilmset kasutajat. Seda suuresti tänu lahendustele, mis võimaldavad nutitelefoni VR-prillideks muuta. Üks selliseid populaarsemaid lahendusi on Google Cardboard. Juba mainitule lisaks on omad seadmed olemas ka Sonyl ja Samsungil. See tähendab, et see tehnika muutub üldsusele aina kättesaadavamaks. See on omakorda atraktiivne tootjatele.

Maailma üks tunnustatumaid produktsioonifirmasid Atlantic Productions kirjeldab praegust olukorda nii, et nad justkui ootavad, et DVD-mängijad jõuavad inimesteni, sest DVD-plaadid on juba valmis tehtud. Ettevõte toodab dokumentaalsaateid ja -filme, keskendudes süsteemidele nagu IMAX, 3D ja ülikõrgresolutsioon 4K. Virtuaalreaalsus on ettevõtte esindaja Anthony Geffeni sõnul järgmine suur asi.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto