Sisukord
Sport
Postimees
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu

3 min lugemist
Kirill Kotšegarov alistas Chattanooga triatlonil finišiheitluses ameeriklase Matt Chraboti. FOTO: Erakogu

Triatleet Kirill Kotšegarov pakkus Chattanooga Ironmani võistlusel publikule tõelise elamuse, kui kindlustas pärast rohkem kui kaheksa tundi väldanud pingutust esikoha võimsa lõpuspurdiga ja edestas ameeriklast Matt Chraboti vaid kahe sekundiga. Eestlane sai lõpuajaks isiklikku tippmarki tähistava 8:8.32, mis on Eesti kõigi aegade teine tulemus. Nii nappe võite saadakse triatlonis haruharva, väiksema vahega on võitja selgunud vaid korra: 1990. aastal, mil soomlane Pauli Kiuru alistas Uus-Meremaa Ironmani võistlusel ühe sekundiga ameeriklase Ken Glahi. 

Tellijale Tellijale

«Chrabot on tegelikult parema kiirendusega, lühemate distantside mees ja ma püüdsin konkurentidest enne lõppu lahti saada. Ei õnnestunud  ja lõpusirgele tulles Chrabot kiirendas. Vaatasin aga, et väga kaugele ei lähegi eest, ja vajutasin ise ka,» meenutab Kotšegarov viimaseid hetki. «Sellise lõpuga võita on ikka uskumatu! Tavaliselt püüan joostes ühtlast tempot hoida  ja sellise finiši peale loota ei julge.»

Võistlus kulges nagu Ameerika mäed. Tennessee jões ujutud 3,8 km järel oli eestlane alles 27. kohal, kaotust võitluse liidrile neli minutit ja kolm sekundit. Hea ratturina tuntud Kotšegarov tõusis aga rattaetapi alguses esikümnesse ning eestlase osavõtul moodustus peagi kuueliikmeline jälitajate seltskond, kelle ühine eesmärk oli kinni püüda kolmest ameeriklasest ja ühest sakslasest koosnev liidergrupp. Esinelik koosseisus Eric Limkemann, T.J. Tollakson, Matt Chrabot ja sakslane Stefan Schmid suutsid üle poole 180 km rattadistantsist hoida enam kui kaheminutilist edu. Sealt edasi hakkas liidrigrupp aga lagunema ning päeva teise aja välja sõitnud Kotšegarovi juhtimisel püüti kinni kõik esineliku mehed peale Limkemanni.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto