Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri

2 min lugemist
Jakobi mäe jalamil üle kaheksa aasta tegutsenud tennisepood ja jahikauplus lõpetasid senistes ruumides tegevuse. FOTO: Kristjan Teedema

Kaheksa aastat tegutsenud tennisepood Tennis House ning jahi- ja kalandustarbeid pakkunud Schotter lõpetasid septembris Baeri tänaval tegevuse. Tennisepood jätkab veebipoena, Schotter kolis Raatuse tänavale.

Tennisepoe juhataja Merike Ploom-Lindmaa ütles, et kaupluse internetti kolimise peamine põhjus oli järjest vähenenud käive.

«Pood oli hea koha peal, kahe tenniseväljaku (Toome ja Tähtvere – toim) vahel, aga osteti aina vähem, sest kogu elu on kogunenud netti. Käive langes nii palju, et poepidamine ei tasunud ennast ära. See on karm reaalsus. Tahe teha on meil kõigil olemas, aga kui ma müün aina vähem, siis ühel hetkel tuli mingi otsus teha,» selgitas Ploom-Lindmaa.

Kaheksa ja pool aastat tagasi koos Eva Peedimaaga Tennis House MTÜ loonud Ploom-Lindmaa sõnul sündis pood seetõttu, et mõlema lapsed mängisid tennist, kuid head varustust polnud toona Tartus saada.

«Siis tekkiski mõte, et teeme MTÜ ja vaatame, kui palju on Tartus üldse neid inimesi, kes tennist mängivad. Sealt hakkas lugu hargnema,» meenutas Ploom-Lindmaa. Ta kinnitas, et neil oli ja on endiselt palju kliente. Lisaks veebimüügile pakutakse reketite keelestamisteenust Toome tennisekeskuses.

Parkimisprobleem

Schotteri poe juhataja Janek Reiljani sõnul oli neil Baeri tänavalt ära kolimiseks mitu põhjust.

Esiteks oli ruumides probleeme ventilatsiooniga, teiseks kurtsid kliendid nigelate parkimisvõimaluste üle. «Väiksed parklad olid kogu aeg täis ja klientidel oli keeruline. Kuna ristmiku juurde hakatakse varsti ehitama ärihoonet, läheb olukord veelgi ebamugavamaks,» sõnas Reiljan.

Kolimisotsuse tegi firma paar kuud tagasi. «Kui oleks olnud normaalne parkimine, poleks kolinud, sest asukoht meile sobis. Paljud küll ütlesid, et see on nurga taga, aga me oleme nagunii spetsiifiline pood, kuhu tulebki inimene kindla sooviga,» lausus Reiljan.

Järgmisel nädalal avab kauplus uksed Raatuse ärikeskuse ruumis, kus viimati tegutses pood Noor Tehnik. «Ma arvan, et uus koht on parem ja loodetavasti läheb klientide elu ka kergemaks. Püüame ka kaubavalikut natukene muuta ja suurendada,» lausus Reiljan.

Sušibaar laieneb

Jahinduspoe ruumid Baeri tänaval võtab tõenäoliselt endale Sushi City, kes tegutses siiani pisikeses ruumis sama hoone nurgal.

Sushicity OÜ juhatuse liikme Jelena Pošehonova sõnul kaaluvad nad veel oma võimalusi, kuid laienemissoov neil on.

«Praegu on meil nii pisike ruum, et rahvas ei mahu istuma. Põhiliselt võetakse ikka koju kaasa. Aga tahaks, et külastajad saaks siin pikemalt olla,» lausus Pošehonova. Ta pakkus, et peale laienemist oleks neil üle 30 istumiskoha.

«Siis me oleksime Tartu suurim suširestoran,» sõnas Pošehonova. Ta arvas, et uued ruumid avatakse hiljemalt uue aasta alguses.

Seotud lood
    28.09.2015 30.09.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto